Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 13:11 Bu haber 3092 kez okundu
 
Yiğit; 'Kütüphaneler kültür zenginliğimiz'
57. Kütüphane Haftası kapsamında Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret etti. Kitapların insanların en iyi dostu olduğunu belirten Kaymakam Yiğit, “Kütüphanelerimiz, bizleri en iyi dostlarımızla bir araya getiren önemli kurumlardır” dedi.
GÜNDEM Haberi
Yiğit; 'Kütüphaneler kültür zenginliğimiz'

57. Kütüphane Haftası nedeniyle İlçe Kütüphane Müdürü Hidayet Oktay, yazar Yılmaz Ali ile birlikte Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Yiğit’e kütüphane çalışmaları hakkında bilgi veren Oktay, “Salgın nedeniyle bir süre de kapalı kalan kütüphanemizde hayata geçirdiğimiz birçok projeyi bir süre ertelemek zorunda kaldık. Salgının sona ermesi ile birlikte projelerimize kaldığımız yerden devam etmeyi arzuluyoruz” dedi.

 

SALGIN BİZLERİ KİTAPLARLA DAHA ÇOK ETKİLEŞİM İÇİNE SOKTU
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Kaymakam Yiğit, “Kütüphanelerimiz kültürümüzün zenginliğidir. Koronavirüs salgını nedeniyle devletimizin aldığı tedbirler kapsamında kütüphanelerimiz ve kütüphane okurlarımız da olumsuz yönde etkilendi. Ancak şunu da tespit ettik ki, pek çok tedbirin yanında uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulamaları sırasında vatandaşlarımız boş zamanlarının bir kısmını kitap okumaya ayırdı. Bir bakıma salgın sürecinde insanlarımız kitaplarla daha çok etkileşim içine girdi. Temennimiz salgının, vatandaşlarımızın da tedbirleri sıkı sıkıya uygulayarak bir an önce sona ermesi, böylece kütüphane okurlarımız da yine eski günlerde olduğu gibi kütüphaneye istedikleri gibi gidip huzur dolu nezih ortamdan istedikleri gibi istifade etmelerinin gerçekleşmesi” diye konuştu.

 

YAZARDAN KAYMAKAM YİĞİT’E İMZALI KİTAP
Ziyarette hazır bulunan ve Manavgat’ta ikamet eden yazar Yılmaz Ali ise Kaymakam Yiğit’e son yazdığı iki kitabı hediye etti. Yazarın Gaziantep’in Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı döneminde geçen olayları romanlaştırdığı Kefen Giymiş Kale ve Hanan Bey isimli kitapları inceleyen Kaymakam Yiğit, yazar Yılmaz Ali’den romanlar hakkında bilgi aldı.
Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yiğit;, 'Kütüphaneler, kültür, zenginliğimiz',
Yorumlar
Haber Yazılımı