Haber Detayı
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 11:49 Bu haber 1799 kez okundu
 
Yayla yolları kardan temizlendi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş Söbüçimen Yayla Yolu ile Alanya, Manavgat ve Akseki’nin yayla gurup yollarında karla mücadele ediyor. Torosların eteklerinde metrelerce yüksekliği bulunan karlı yollar açıldı. Yaylacılar artık zamanında yaylalarına çıkabilecek.
YAŞAM Haberi
Yayla yolları kardan temizlendi

Denizi, güneşi, doğası, sahili, yaz- kış denize girilen turizmin başkenti Antalya'da, Mayıs ayında karla mücadele çalışması yapılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gündoğmuş ilçesinde 2 bin 500 rakımlı Toros Dağları'nda metrelerce yüksekliği bulunan karlı Söbüçimen yayla grup yollarını ulaşıma açmak için çalışıyor. Ekipler, Ekim-Mayıs ayları arasında neredeyse 7 ay karla kaplı yayla yollarını açmak için yoğun çaba harcıyor. 

 

60 KM YOL AÇILDI
Ekipler, Gündoğmuş Söbüçimen Yayla yolu ile birlikte, Alanya, Manavgat ve Akseki gurup yayla yolunda çalışma yaptı. Özellikle hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yazın mera olarak kullandığı yaylalara ulaşımını rahat yapabilmesi için çalışan ekipler, 60 km’lik karla kaplı yayla yollarını ulaşıma açtı. Böylece yaylacıların zamanında yaylalarına ulaşması sağlandı.

 

YAYLALARINA ÇIKABİLECEK
Büyükşehir belediyesi iş makinelerinin kesintisiz çalışarak açtıkları yayla yolları Yörüklerin göç mevsimiyle birlikte kullanılmaya başlandı. Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş halkı yayla yollarının ulaşıma açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Muhittin başkanımın öncülüğünde yollarımız açıldı. Bir an önce yaylamıza çıkmak istiyoruz. Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yayla, yolları, kardan, temizlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı