Haber Detayı
14 Aralık 2021 - Salı 17:48 Bu haber 4061 kez okundu
 
Vali Yazıcı'dan aşı çağrısı
Pandemi Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Vali Ersin Yazıcı, pandeminin henüz bitmediğini ve yeni varyantlarla hala aramızda dolaştığına dikkat çekerek, tüm vatandaşlara aşı olmaları konusunda çağrıda bulundu.
SAĞLIK Haberi
Vali Yazıcı'dan aşı çağrısı

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen pandemi değerlendirme toplantısına Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Atıf Çiçekli, İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük ve İl Sağlık Müdürlüğü personeli katıldı. Vali Yazıcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Antalya ve ilçelerde yürütülen pandemi çalışmaları kapsamında alınan tedbirler ve yapılan denetimler ele alındı.

HERKESTE PANDEMİNİN BİTTİĞİ ALGISI VAR
Toplantıda konuşan Vali Yazıcı, koronavirüsle mücadelenin devam ettiğini ifade ederek, “İl olarak pandemiye karşı iyi bir süreç yönetiyoruz. Ancak kış sürecinde hepimizin bildiği gibi vakalarda genel olarak bir artış gözlemleniyor. Bu olumlu tablonun devamı bizim elimizde. Bu zorlu süreçte hep birlikte başarıya ulaşacağız. Bunun da en önemli yolu tedbirlere uymaktan geçiyor. Şu an genel olarak herkeste pandeminin bittiğine dair bir hava var. Pandemi henüz bitmedi. Yeni varyantlarla aramızda dolaşmaya, vatandaşlarımızı tehdit etmeye devam ediyor. Bu yüzden vatandaşlarımızın kurallara hassasiyetle uymaları ve tedbirleri asla gevşetmemeleri pandemiyle mücadele kapsamında çok büyük önem arz ediyor" diye konuştu.

VİRÜSTEN KORUNMANIN EN ÖNEMLİ İKİ YOLU: TEDBİRLER VE AŞI
Sözlerine pandemiyle mücadelede tedbirlerin ve aşılamanın virüsten korunmada çok önemli olduğunu söyleyerek devam eden Vali Yazıcı; “Virüsten korunmak için hepimizin bildiği bir gerçek var. Tedbirler ve aşı. Bunları aksatmamalıyız. Virüse karşı maske kullanmak, hastalığa karşı bizleri büyük oranda koruyor. Bu bir gerçek. Sosyal mesafeye ve temizlik kurallarına da dikkat edersek ciddi anlamda virüsten korunuyoruz. Bu yıl aşılamanın yükselmesiyle iyi bir yaz dönemi geçirdik. Bunu tedbirlere uyarak ve aşı yaptırarak kış aylarında da devam ettirmeliyiz" dedi.

Virüsün yayılmasını önleme noktasında filyasyonun öneminden de bahseden Vali Yazıcı, iyi bir filyasyon süreciyle vakaların artışının önüne geçilebildiğini belirterek, bu noktada yapılacak çalışmaların önemine bir kez daha dikkat çekti.

Vali Yazıcı, toplantının sonunda pandemi döneminde sağlık ve sağlık hizmetlerinin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha anlaşıldığını ifade ederek, fedakârca görev yapan tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.
 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: C. Merve ŞAHİN
Etiketler: Vali, Yazıcı'dan, aşı, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı