Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 21:20 Bu haber 346 kez okundu
 
Vali Yazıcı, ADF hazırlıklarını inceledi
VALİ Ersin Yazıcı, Antalya'da 18-20 Haziran tarihlerinde düzenlenecek 'Antalya Diplomasi Forumu: ADF' için yapılan hazırlıkları ve alınan güvenlik tedbirlerini yerinde inceledi.
GÜNDEM Haberi
Vali Yazıcı, ADF hazırlıklarını inceledi

Antalya Havalimanı'nda incelemelere başlayan Vali Yazıcı, ardından etkinliğin gerçekleştirileceği Kongre Merkezi'ne geçerek yetkililerden bilgi aldı. Kongre merkezindeki son kontroller ve alınan güvenlik önlemleriyle ilgili bilgi aldıktan sonra katılımcıların konaklayacakları otelleri de ziyaret eden Vali Yazıcı, Antalya'nın her alanda olduğu gibi diplomatik kongrelerin ve toplantıların da merkezi olduğunu, Antalya Diplomasi Forumu için son düzenlemelerin yapıldığını belirtti.

 

ANTALYA DİPLOMASİ FORUMU
Antalya Diplomasi Forumu'yla, dünyanın dört bir yanından devlet ve hükümet başkanları, dışişleri bakanları, bölgesel ve uluslararası kuruluşların temsilcileri, iş insanları, kanaat önderleri ve akademisyenleri bir araya gelerek, küresel ve bölgesel meseleleri vizyoner bir bakış açısıyla ele almalarını sağlayacak ve sorunlara çözüm önerileri getirecek diyalog platformu oluşturulması amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ev sahipliğinde yapılacak forumunun ana teması, 'Yenilikçi Diplomasi: Yeni Dönem, Yeni Yaklaşımlar' olarak belirlendi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Vali, Yazıcı,, ADF, hazırlıklarını, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı