Haber Detayı
11 Mayıs 2022 - Çarşamba 17:38 Bu haber 660 kez okundu
 
Toros Ortaokulu'nda bilim söyleşisi
Toros Ortaokulu; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK), bilimi toplumun her kesimine yayma amacıyla başlattığı bilim söyleşilerine ev sahipliği yaptı.
TEKNOLOJİ Haberi
Toros Ortaokulu'nda bilim söyleşisi

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Nuri Çağlayan, Toros Ortaokulu ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Akıllı Tarım ve Bitki Fabrikaları’ konulu söyleşide öğrencilere akıllı tarım uygulamalarını anlattı.
 
Proje koordinatörü Toros Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Serkan Kaplan,  TÜBİTAK’nun bilimi toplumun her kademesinde yayma çalışmalarından biri olan bilim söyleşileri etkinliğinin Manavgat ayağının okullarında gerçekleştiğini belirterek, “Bu etkinlikle çocukların bilime olan ilgisini artırmak ve geleceğin teknolojileri konularında bilgi sahibi olmalarını, merak duygularını uyandırmayı amaçladık” diye konuştu.
 
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkan Yardımcısı Şükrü Aslan, İlçe Tarım Müdürlüğü ziraat mühendisleri ve muz üreticilerinin de katıldığı söyleşi etkinliği, okul müdürü Erdal Şahin’in konuşmacı Doç. Dr. Nuri Çağlayan’a TÜBİTAK tarafından hazırlanan teşekkür belgesi ve çiçek verilmesi ile sona erdi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: C. Merve ŞAHİN
Etiketler: Toros, Ortaokulu'nda, bilim, söyleşisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı