Haber Detayı
13 Mart 2021 - Cumartesi 09:33 Bu haber 5631 kez okundu
 
Sözen Tıp Bayramı'nı kutladı
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla doktorların gününü kutladı.
GÜNDEM Haberi
Sözen Tıp Bayramı'nı kutladı

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla doktorların gününü kutlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yayınladığı mesajda şunları dile getirdi:

"Sağlıklı yaşamak insanoğlunun en temel hakkıdır. Tıp biliminin amacı ise tüm insanların daha sağlıklı yaşamalarına imkan sunmaktır.
İnsanlığa bu temel ilkeden yararlanma fırsatını sunanlar, gecesini gündüzüne katarak hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız ve onurlu mesleklerini icra eden hekimlerimizdir. COVİD-19 virüs salgınının tüm dünyada halk sağlığını tehdit etmesiyle birlikte, özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımızın ne derece önemli, vazgeçilmez ve hayati bir noktada olduğunu toplum olarak bir kez daha kavramış bulunmaktayız.
Yaşam içerisinde değişik statülere sahip olan hekimlik mesleği, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen yaklaşımıyla, kutsal, saygın ve onurlu bir meslektir.
Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın, pandemi sürecinde günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini, bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz.
Tıp ilminde son günlerde yapılan gelişmeleri yakından ve memnuniyetle takip ediyoruz. Bölgemizdeki hekimlerimizin de büyük başarılara imza attığını görüp memnun oluyoruz. Hayat kalitesini düşüren hastalıklara karşı da her gün küresel ölçekte yankı bulan gelişmeler ve yeniliklerle mücadele eden tıp bilimine ve camiasına hiç şüphesiz çok şey borçluyuz.
Özellikle pandemi sürecinde bakabileceğinin çok üstünde hasta bakan, tutabileceğinden daha fazla nöbet tutmak zorunda kalan, her türlü olumsuz şartlarda görevini yapmaya çalışan, gece gündüz demeden fedakarca mesleğini icra eden hekimlerimize minnettarız. Herkesi sağlık çalışanlarımızın yaptıkları işin kutsallığını ve zorluğunu anlamaya, hoşgörüye, bilimselliğe ve toplum yararını gözetmeye çağırıyoruz.
COVİD 19’la mücadele sürecinde hastalarına şifa dağıtırken hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımızı ve hekimlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.
İnsan yaşamına değer veren ve bu uğurda mesleki ve yaşamsal değerlerine bağlı kalan tüm Türkiye, Antalya ve Manavgat’ımızda hizmet veren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, sağlıklı, mutlu günler diliyorum."

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Sözen, Tıp, Bayramı'nı, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı