Haber Detayı
23 Nisan 2021 - Cuma 13:43 Bu haber 983 kez okundu
 
Sözen'den 23 Nisan mesajı
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yayınladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.
GÜNDEM Haberi
Sözen'den 23 Nisan mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Bu yıl, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının “101.Yıldönümü”ne ulaşmanın onuru ve gururu içerisindeyiz.
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması ile “Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas Kongresi’nde alınan kararlar ile ''Ulusun egemenliğini yine ulusun sağlayacağını” ortaya koymuştur. Egemenliğin ulusta olduğuna inanmış ve bu inançla "Ulusu yine ulusun azim ve kararı kurtaracaktır. TEK BİR EGEMENLİK VARDIR, O DA ULUSAL EGEMENLİKTİR." ilkesini öne sürmüştür. 23 Nisan 1920’de Ankara’da TBMM’nin açılışı ile tarihi bir gün yaşanmıştık. Bu tarihte Milli Mücadele, artık bir halk devletinin ekseni etrafında gelişmeye başlamış ve bu eksen Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline oturmuştur.
Bu yüzden 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği Türk ulusu için çok anlamlı bir gündür. Ulu Önder Atatürk`ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, O’nun geleceğimizin garantisi olan çocuklara verdiği değerin, duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
Eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak, Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Türkiye’yi, çağdaş, demokratik, laik, bilgi çağını yakalamış, mutlu bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak en önemli sorumluluğumuzdur. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ın taşıdığı simgesel değer ve anlamlara sahip çıkmalıyız.
Bizler de Manavgat Belediyesi olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza daha mutlu yarınlar ve içinde yaşamaktan zevk alacakları bir Manavgat’ı bırakmak için var gücümüzle çalışmaktayız.
Bu gün yaptığımız işlerin tamamı, öncelikle çocuklarımızın refahı ve mutluluğu içindir. Büyüyen Manavgat’ımızda tüm mahallelerimizde çocuklarımızın sosyal ve fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlarımızı seferber etmeye gayret ve önem veriyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğunu düşünüyoruz.
Bu vesileyle, tüm Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıl dönümünü kutluyor, sevgi ve barışın çocuklarımızın mutlu gelecekleri için her zaman tüm dünyada ve Türkiye’mizde daim olmasını temenni ediyorum."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Sözen'den, 23, Nisan, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı