Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 11:56 Bu haber 1870 kez okundu
 
Semt pazarları her gün açılsın
İYİ Parti Milletvekili Hasan Subaşı, İl Başkanı Mehmet Başaran ve ilçe başkanları ile birlikte, tam kapanma sürecinde sıkıntıya düşen toptancı hal esnafını ve üreticileri ziyaret etti.
EKONOMİ Haberi
Semt pazarları her gün açılsın

Milletvekili Hasan Subaşı ve İYİ Parti heyeti, Antalya Toptancı Halinde, Hal Derneği Başkanı Hasan Ali Yılmaz, Tüccarlar Derneği Başkanı Adem Özaydın ve komisyoncuları günlük fiyatları belirlemek üzere yaptıkları toplantıda ziyaret etti. Hasan Subaşı, sıkıntıya öncelikle semt pazarlarının kapanmasının yol açtığını belirterek, bu konuda belediyelerin görevlendirilmesini ve pazarların her gün kontrollü bir şekilde açılarak izdihamın da önüne geçileceğini söyledi.

Subaşı, tam kapanma sürecinde semt pazarlarının kapanması ile halkın büyük mağazalara yönlendirildiğini belirterek, “Öncelikle hükümet bu işleri belediyelere bırakmalı. Hiç zaman kaybetmeden semt pazarları açılmalı, hem de haftada bir gün değil her gün kontrollü olarak, zabıta denetiminde dernekler ve belediyelerle organize edilip ürünlere halkın ulaşmasının bir an önce sağlanması, hem üretici hem tüketici hem de esnaf için zorunluluktur" diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Semt, pazarları, her, gün, açılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı