Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 13:24 Bu haber 3294 kez okundu
 
Şehit Üsteğmen Şarlak dualarla anıldı
Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde teröristlerle girdiği çatışma sonucu 9 yıl önce şehit olan Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak kabri başında anıldı.
GÜNDEM Haberi
Şehit Üsteğmen Şarlak dualarla anıldı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde teröristlerle girdiği çatışmada 05 Nisan 2012 tarihinde şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak, şehadetinin 9. yılında kabri başında dualar ile anıldı.

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay İlker Özcan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve şehit Üsteğmen Şarlak’ın ailesi ile vatandaşların katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Manavgat Müftüsü Abdullah Eroğlu'nun duası ile tamamlandı.  
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit de, Türkiye Cumhuriyeti’nde her bir karış vatan toprağının kahraman şehitlerin kanları ile sulandığını ifade ederek; “Vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir hayat sürmeleri için canlarını feda eden kahramanlarımızı asla unutmayacağız, her zaman hatırlayacağız ve her zaman bize emanetleri olan aileleri ile yakından ilgilenmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda şehidimiz Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak nezdinde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Şehit, Üsteğmen, Şarlak, dualarla, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı