Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 19:35 Bu haber 5060 kez okundu
 
Nashira Otel sporcularını ödüllendirdi
Nashira Otel sponsorluğunu yaptığı boks, uzun maraton koşu, bisiklet branşlarındaki sporcuları çeyrek altınla ödüllendirdi.
SPOR Haberi
Nashira Otel sporcularını ödüllendirdi

Ödül töreni öncesinde görüşlerini aldığımız MATSO Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Engin Derman; “Spor turizmi alanında çalışmalar yapıyorum. Bir taraftan da bilimsel çalışmalarımın uygulamasını da görmek istiyorum. Bu vesileyle Nashira sahibi Hüseyin Bey'le ki kendisi de spor yapıyor, Manavgat'ta elimizden geldiğince sporun gelişimine destek olmaya çalışıyoruz. Daha da yapacaklarımız var. Benim spor turizmi konusunda söylediğim bir söz var: “Spor turizmi sosyal sorumluk projesidir”. Manavgat'ta 250'yi aşkın otelimiz var, bunların hepsi spora destek olsalar bakın ne kadar başarılı sonuçlar ortaya çıkacak, hep birlikte görürüz. Spor turizmine ülke genelinde de önem verilmeye başlandı. Bununla ilgili 10- 13 Kasım'da Belek'te Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı yapılacak. Bakanlık düzeyinde ilk defa yapılıyor. Dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı da spor turizmine önem vermeye başladı. Ben de bilim insanı olarak davet edildim. Manavgat'ta yaptıklarımız yapacaklarımıza bu konuda örnek teşkil ediyor. Bugün Nashira Otel sahibi Hüseyin Aydoğan başarılı sporcularımızı ödüllendirecek. Daha öncesinde ultra maratonda Ali Kansu arkadaşımıza sponsor olarak iki yarışa gönderdik. Bu yarışlarda birinde birinci, diğerinde de ikinci oldu. Diğer tarafta boksörlerimiz var. Boksörlerimizden de Mehmethan Kastan, Damla Korkmaz, Zübeyde Nur Yamaç yine Nashira sponsorluğunda maça gittiler. Türkiye şampiyonasına Mehmethan arkadaşımız birinci, Zübeyde birinci, Damla üçüncü oldu. Mehmethan'la Zübeyde yurt dışına gittiler, Gürcistan'da ülkemizi temsil ettiler, Nashira formasıyla. Sonrasında da bisikletçilerimiz var 3 tane 1. 2 tane 1. Var” dedi.
Derman'dan sonra söz alan ultra maratoncu Ali Kansu; “Türkiye geneli uzun mesafe maraton koşuyorum. 100 km. ve üzeri. Çeşitli yarışlarda derecelerim var. Hüseyin Aydoğan'a bizlere sponsor olduğu çok teşekkür ediyorum. Ödül töreni için buradayız. İlerleyen yarışlar için de desteklerini bekliyoruz. Kendisi gibi diğer insanların da taşın altına elini koymasını bekliyoruz. Bu işte destek olunca daha iyi oluyor, destek olunca yapılmayacak hiçbir şey yok. Hüseyin Bey'in de düşüncesi ilerleyen zamanlarda Manavgat'ta uzun maraton düşüncemiz var. Böyle bir organizasyonu gerçekleştirebilirsek güzel olacak. Hem turizmci kazanacak, hem biz kazanacağız. Biz spor açısından, turizmcilerimiz de maddi manevi kazanç sağlayacak. Turizmcilerin desteklerini bekliyoruz” dedi.   
Kansu'nun ardından konuşan Türkiye Boks Şampiyonu Zübeyde Nur Yamaç da; “Türkiye şampiyonluğum var. Avrupa'ya gittim, çeyrek finale kadar yükseldim. Başarılarımın mimarı Mustafa Hocam'dır. Nashira'dan bu sene sponsorluk aldık. Desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum ve desteklerinin devamını bekliyorum. Daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Çünkü bizim haricimizde kulübümüzde bizden çok daha başarılı sporcular var. Giderek bu başarılar artacak.” dedi.
Konuşmaların ardından Nashira Otel sponsorluğunu yaptığı boks, uzun maraton koşu, bisiklet branşlarındaki sporcuları çeyrek altınla ödüllendirdi.

 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör:
Etiketler: Nashira, Otel, sporcularını, ödüllendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı