Haber Detayı
18 Ağustos 2021 - Çarşamba 10:08 Bu haber 4809 kez okundu
 
Mengen'e 'Aşçılık Müzesi' kuruluyor
Manavgat Aşçılar Derneği (MAD) Onursal Başkanı ve Tafed İcra Kurulu Üyesi İsmail Karataş, Mengen’e yapılması planlanan 'Aşçılık Müzesi' ile ilgili açıklamalarda bulundu.
KÜLTÜR Haberi
Mengen'e 'Aşçılık Müzesi' kuruluyor

MAD Onursal Başkanı ve Tafed İcra Kurulu Üyesi İsmail Karataş yaptığı açıklamada, Mengen’e yapılması planlanan 'Aşçılık Müzesi'  için hazırlıkların devam ettiğini belirtti.

Mengen’de yapılacak olan Mengen’in aşçılık ve mutfak kültürünün sergileneceği 'Mengen Aşçılık Müzesi' için belediye başkanı ve duayen ustalardan oluşan komisyon ikinci kez bir araya geldi.
Belediye toplantı salonunda yapılan toplantıya, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Durmuş Çetin, Yahya Erdoğan, Kemal Çetin, İsmail Karataş, Haşim Demirtaş, Mustafa Öztürk, Erol Çelik, Gürbüz Okul ve Yunus Özgen ustalar katıldı.

 

 

MÜZE PLANI TANITILDI
Toplantıya ev sahipliği yapan Turhan Bulut’un açılış konuşmasının ardından usta aşçılardan Haşim Demirtaş müze planını tanıttı. Müzenin içeriğinin belirlendiği ve bazı önemli kararların alındığı toplantıda Haşim Demirtaş, müzede bulunacak olan alanları anlattı. Yapılması planlanan Aşçılık Müzesi’nde, bir köy odası, aşçılarla ilgili bir alan, festival tarihine ilişkin bir galeri ve bir kafe yer alacak.
Yapılan plan tanıtımının ardından Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ve katılımcı usta aşçılar da çeşitli öneri ve fikirlerini ifade ettiler.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Mengen'e, 'Aşçılık, Müzesi', kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı