Haber Detayı
25 Ekim 2021 - Pazartesi 18:16 Bu haber 2110 kez okundu
 
MATSO standı YÖREX’in yıldızı oldu
Antalya EXPO Center’de 20 Ekim tarihinde başlayan ve 24 Ekim tarihinde sona eren 11. (YÖREX) Yöresel Ürünler Fuarı’ndaki MATSO standı; şık tasarımı, görselliği ve ürünleri ile fuarın yıldızı oldu. Büyük ilgi gören MATSO standı ziyaretçi akınına uğradı.
EKONOMİ Haberi
MATSO standı YÖREX’in yıldızı oldu

Covid 19 salgını nedeniyle 2020 yılında yapılamayan, Yöresel Ürünler Fuarı ( YÖREX) bir yıl aradan sonra ziyaretçilerine kapılarını açarak 11. kez gerçekleşti.  Antalya EXPO Center’de 20-24 Ekimde gerçekleşen YÖREX’deki Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Standı büyük ilgi gördü. Ziyaretçilerin akınına uğrayan stant şık tasarımı, görselliği ve ürünleri ile fuarın yıldızı oldu. Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından organize edilen ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’unda destek verdiği YÖREX’e MATSO Manavgat’ın yöresel ürünleri ile katıldı. 76 il ve KKTC'den katılımın olduğu bu yılki YÖREX'te 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83'ü kadın toplam 150 kooperatif, 650'nin üzerinde firma katıldı.

 

 

FUARIN YILDIZI MATSO STANDI
Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine Anadolu'nun bütün şehirlerini, renklerini yöresel değerleriyle birlikte Antalya'da buluşturan fuarda MATSOnun Manavgat standına davetliler büyük ilgi gösterdi. Ziyaretçilerin akınına uğrayan stant, şık tasarımı ve görselliğiyle fuarda ziyaretçilerin ilgisi ile adeta yıldızlaştı. MATSO Standı’nda coğrafi işaret ile tescillenen ve Osmanlı mutfağını süsleyen Manavgat Altın Susamı başta olmak üzere portakal, nar, zeytin, defne, karpuz, keçiboynuzu, muz, ejder meyvesi, avokado, mango, papaya ve pasiflora olmak üzere toplam 13 ürünü sergiledi. 

 

 

MATSO STANDI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI
Açılışın ardından MATSO standı yoğun bir ziyaretçi akınına uğradı. MATSO Standını YÖREX’in açılışına katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,  Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir, Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz,  TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclis Başkanı Yavuz Özyeğin başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinden Oda ve Borsa başkanları,  siyasi parti ilçe başkanları, Antalya ve Manavgat’ın sivil toplum kuruluşları başkanları,  daire amirleri,  iş insanları ve medya mensupları ve vatandaşlar ziyaret etti.

 

FUAR, YÖRESEL ÜRÜNLERİ TANITARAK EKONOMİYE KAZANDIRMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR ALAN
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, fuarın yöresel ürünlerin tanıtılarak ekonomiye kazandırılması için fuarın önemli bir alan olduğunu belirterek Oda olarak fuarı çok önemsediklerini söyledi. Yöresel ürünlerin tescillenmesi ve pazarlanması konusunda fuarın önemine işaret eden Güngör, “yöresel ürünlerin ticarileşme sürecini desteklemek, yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak ve ekonomiye kazandırılması fuarın başlıca amaçları arasında yer alıyor” dedi.
YÖREX'te 113 oda ve borsa, 16 kalkınma ajansı, 83'ü kadın toplam 150 kooperatif, 650'nin üzerinde firma, Anadolu'nun her köşesinden toplamda 10 bine yakın yöresel ürünün sergilendiğini kaydeden Güngör, MATSO Standının fuarın en şık ve görselliği en güzel olan stantlarından biri olarak fuarda yıldızlaştığını ifade etti.

 

ZİYARETÇİLER ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNDEN ÜRÜNLERİ GÖRDÜ
Manavgat’ta fuara kalabalık bir ziyaretçi akını olduğunu söyleyen Güngör, ziyaretçilerin fuarda birkaç saat içinde doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine buram buram Anadolu’nun her bir köşesinden ürünü görme imkânına sahip olduğunu ifade etti.  Fuarın mimarı olan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’a teşekkür eden Güngör, “11 yıldır Antalya Ticaret Borsası Başkanımız Ali Çandır çok güzel bir projeye imza atıyor. Yörex’le birlikte memleketimizin her bir köşesinden ayrı güzellikte fışkıran yöresel ürünlerimizin tanıtılarak ekonomiye kazandırılmasına çok büyük katkı sağlıyor. ” diye konuştu.

 

'MANAVGAT’IN TADI VAR' 'BİZİM TADIMIZ BAŞKA'
Başkan Güngör, Manavgat’ın MATSO olarak fuarda yöresel ürünlerini şık tasarımlı MATSO standında “Manavgat’ın tadı var”, “Bizim tadımız başka” sloganları ile tanıtımını gerçekleştirdiklerini belirterek fuarda kentimizde yetişen yöresel ürünlerimizin kendisine has aroması ve tadı olduğunu anlattık. Yöresel ürünlerimizi tanıtarak ekonomiye kazandırmak istiyoruz” dedi.

 

BAŞKAN GÜNGÖR, HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
MATSO olarak Manavgat’ın yöresel ürünlerini tanıtarak ekonomiye kazandırmak amacıyla fuarda açtıkları standı ziyaret eden herkese teşekkür eden Başkan Güngör, “11. Yöresel Ürünler Fuarı’nda MATSO standımızı ziyaret eden veya gelemeyip samimi dileklerini paylaşan tüm üyelerimize ve dostlarımıza MATSO ailesi adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: MATSO, standı, YÖREX’in, yıldızı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı