Haber Detayı
23 Kasım 2021 - Salı 18:21 Bu haber 786 kez okundu
 
MATSO Başkanı Güngör, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı yayımladı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, öğretmenlerin kutsal bir mesleği ifa ettiğini belirterek, “Türkiye'nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır” dedi.
GÜNDEM Haberi
MATSO Başkanı Güngör, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı yayımladı

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Güngör mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında başöğretmen olarak Türkiye’nin geleceğini öğretmenlere emanet etmesinin ardından, 1981 yılından bu yana her yıl 24 Kasım’ı öğretmenler günü olarak kutluyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın ardından bağımsızlığını kazanarak 29 Ekim 1923’te ilan edilen cumhuriyetimizin kısa sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biride fedakarca, cefakarca, özveriyle gayret gösteren öğretmenlerimize aittir” dedi.

 

Öğretmenlerin büyük fedakârlık ve özveri göstererek, toplumu iyiye güzele yönlendiren, yarının irfanlı gençlerini yetiştiren, geleceğe hazırlayanlar olduğunu kaydeden Başkan Güngör, “Öğretmenlerimizin, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı bir cevher gibi işleyen, milli ve manevi değerlerimizi, Cumhuriyet değerlerimizi öğreten, sorumlu bireyler olarak yetişmesinde çok büyük emekleri vardır. Öğretmenlerimize bilinen tüm övgüleri söylesek, az gelecektir. Çünkü onlar geleceğin adsız mimarları, yarının yol göstericileridir. Dünya var oldukça en zor ve en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Her mesleğin kendine özgü bir takım özellikleri vardır fakat öğretmenlik bu mesleklerin içinde ayrı bir anlam taşımaktadır. Çünkü bütün meslekleri doğuran bir ana durumundadır. Bütün meslekler bu anadan doğar, gelişir ve şekil alır. Türkiye'nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir" diye konuştu.

 

Başta ülkemizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığını ifade eden Başkan Güngör “Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet dileyerek, Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: MATSO, Başkanı, Güngör,, 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, Mesajı, yayımladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı