Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 11:12 Bu haber 1132 kez okundu
 
MASİAD'dan uyarı broşürü
Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) hazırladığı broşürle Manavgat halkını uyararak 'Bir sezon daha kaybetmeyelim' dedi.
GÜNDEM Haberi
MASİAD'dan uyarı broşürü

Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği yönetim kurulu başkanı Mücahit Tatar imzası ile yayınlanan broşürde 'Ramazan ayı COVİD 19'dan kurtuluş ayı olsun' temennisini dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Dostlar;
Tüm dünyada etkisini sürdüren Covid 19 salgını sebebiyle sosyal ve ekonomik açıdan  sıkıntılı dönemler yaşamaktayız. Sağlık çalışanlarımızın olağanüstü gayretlerine rağmen unutulmayacak  acılarımız oldu.       
Şükürler olsun ki; aşılama sürecindeki olumlu gelişmeler neticesinde gelecek aydınlık günleri hissetmeye başladık. Şu da bir gerçek ki, bu süreç kısa bir zaman almayacaktır. Yine sağlık çalışanlarımızın yoğun gayretleri ile devam eden aşılama döneminin müspet sonuçlanabilmesi adına mücadelemizi asla bırakmamamız gerekmektedir.
Sürecin ilk başladığı dönem sahip olduğumuz moral ve ekonomik gücümüz açısından da ciddi anlamda hasarlıyız ancak asla pes edecek değiliz. Bunlarla beraber üzülerek görüyoruz ki sıkıntılarımızın hassasiyetine ve mücadele birlikteliğine zarar verecek menfi davranışlar sergilenmektedir.
Manavgat olarak gerek fiziki gerek iklimsel avantajlarımız ile sorumluluklarımızı daha etkin yerine getirerek sıkıntılı dönemi aşabiliriz. Herhangi bir yanlış uygulamayı kendimize örnek almadan, sorumluluk bilinci içerisinde kişisel önlemlerimizi arttırmalıyız. 
Bölgemiz turizm ve nisbeten tarım sektörü ile geçimini sağlamaktadır. Geçtiğimiz yaz sezonunun olumsuz etkileri hala devam etmektedir. Korkarız ki gerekli hassasiyeti sergilemez isek ekonomik olarak daha da büyük sıkıntılara girebiliriz. Şunu bilmeliyiz ki bu sıkıntılara dayanabilecek hiçbir meslek gurubu veya gelir düzeyi mevcut değildir.
Gelinen nokta itibari ile her kurum, işletme ve birey üzerine düşen vazife ve sorumluluğu yerine getirmelidir. Umut ediyoruz ki ilk günlerini yaşamaya başladığımız mübarek Ramazan ayı birliktelik ve farkındalık bilincinin canlanmasına vesile olacaktır.
Bu bağlamda tüm kıymetli hemşerilerimizin Ramazan ayının mübarek olmasını Cenab’ı Allah’tan niyaz eder, sağlıklı günler dileriz."

 

 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: MASİAD'dan, uyarı, broşürü,
Yorumlar
Haber Yazılımı