Haber Detayı
28 Haziran 2021 - Pazartesi 08:31 Bu haber 800 kez okundu
 
Manavgat Kent Müzesi ödüllendirildi
Manavgat Belediyesi Manavgat Kent Müzesi, Tarihi Kentler Birliği’nin Müze Özendirme Yarışması’nda Kent Müzeleri kategorisinde ödüle layık görüldü.
KÜLTÜR Haberi
Manavgat Kent Müzesi ödüllendirildi

Tarihi Kentler Birliği'nin İstanbul Pendik’te yapılan 2021 yılı Meclis Olağan 1. Toplantısı'nda Müze Özendirme Yarışması’nda ödül töreni gerçekleştirildi. Jüri Başkanı Ahmet Erdönmez’in sunumuyla yapılan törende Manavgat Belediyesi “Kent Müzeleri” kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödülü Manavgat halkı ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen adına Belediye Başkan Yardımcıları Hakime Yılmaz, Halis Akkaya ve Etüd Proje Müdürü Gülbahar Budak teslim aldı.

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hakime Yılmaz, “Manavgat Belediyesi çok sayıda ödül aldı. Bu ödülü de kent merkezinde ırmak kenarına yaptığımız Kent Müzesi için aldık. Manavgat halkına ve belediye başkanımıza hayırlı uğurlu olsun. Manavgat Belediyesi kültürel çalışmalarına devam ediyor, projelerimiz hala aktif durumda. İlerleyen zaman içerisinde çok daha büyük interaktif hologram müzeleriyle de gündemde olacağız.” diye konuştu.
Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Halis Akkaya, “Manavgat’ımız için çok önemli ve değerli bir miras. Çünkü geçmişten günümüze kültürümüzü yaşatarak gelecek kuşaklara aktarılabilecek bir proje. Pandemi sürecinde müzelerin kapalı olduğu dönemlerde müzelerimizi olabildiğince açık tutmaya çalıştık. Ben bu tür müzelerin her kentte olması gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu müzeler geçmişle gelecek arasında bir bağ oluşturuyor. Bizim içinde çok kıymetli projeydi. Ödül alarak da bunu taçlandırdık. Buraya gelerek belediye başkanımız adına ödülü aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Belediye Başkanı Şükrü Sözen, alınan her ödülün hizmet aşklarını artırdığını dile getirerek Manavgat halkının güzel olan her şeye layık olduğunu söyledi. Sözen, “Ödülümüzü Manavgat halkımız adına belediye başkan yardımcılarımız teslim aldı. Ödülümüzü kentimize getiriyor olmaktan gurur duyuyorum. Aldığımız her ödül bizi çok heyecanlandırıyor ve hizmet aşkımızı artırıyor. Ödülümüzün gerçek sahibi Manavgat halkıdır” dedi.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, Kent, Müzesi, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı