Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 23:10 Bu haber 1626 kez okundu
 
Manavgat, İsrail terörünü lanetledi
Manavgat İHH Temsilciliği'nin, siyonist İsrail'in Mescidi Aksa'yı işgal planının bir parçası olarak uyguladığı devlet terörünü kınamak için, Külliye Camii önünde düzenlediği basın açıklaması ve araç konvoyu yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yatsı namazı sonrası pandemi önlemlerine uygun olarak yapılan basın açıklamasının ardından hareket eden konvoy, Sanayi Kavşağı'ndan şehiriçi güzergahını takip ederek, Demokrasi Bulvarı'nın Çevre Yolu Kavşağı'nda sona erdi.
GÜNDEM Haberi
Manavgat, İsrail terörünü lanetledi

Siyonist İsrail'in Mescidi Aksa'yı işgal planının bir parçası olarak uyguladığı devlet terörünü kınamak için, Külliye Camii önünde düzenlediği basın açıklamasını Manavgat İHH Temsilcisi Furkan Sarıkaya yaptı. Basın açıklamasına siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve üyeleri ile Filistin'e duyarlı Manavgat halkı katıldı.

 

 

Manavgat İHH Temsilcisi Furkan Sarıkaya basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir. (İsra 1)
Değerli Basın Mensupları, kıymetli Manavgatlı kardeşlerimiz, İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor.
Halkımız ve bütün insanlık bilmeli ki bu bölgede akan bütün kanın, bütün iç savaşların ve bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail vardır. Siyonist İsrail yönetimi bütün İslam ülkelerini ve bütün dünyayı ateşe vermekten kaçınmayacak kadar sapkın bir inanca sahiptir. İsrail’in kurulduğundan beri izlediği politika asla değişmemiştir. İsrail, Türkiye’ye ait toprakların da içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü yönteme başvurmaktadır.
EY Mescid-i Aksa’nin şehri Kudüs; Rabbimizin mübarek kıldığı belde. Son bir asırdır zulmün, gözyaşının ve işgalin en şiddetlisinin yaşandığı aziz şehir.
400 sene bizim yönetimimizde adaletin, önce İngilizlerin sonra Siyonist İsrail’in işgali altında zulmün hüküm sürdüğü kadim kent.
Her sabah yeni bir cinayetle uyanan, her gününü ızdırap içinde geçiren, Siyonist isgalin pençesindeki Mirac’ın merkezi. Sen bizimhem ciğerparemiz hem de ciğer yaramızsın. Şimdi de Siyonist zulüm bu sefer senin, Mescid-i Aksa’mızın içerisinde gösterdi kendisini. Ramazan mübarek gecede, Müslümanlar teravih namazlarını eda ederken saldırdı kahrolasıca Terör devleti israil’interöris askerleri. Daha önce binlerce kardeşlerinin hedef olduğu gibi yine gözlerini, kalplerini, ruhlarını kan bürümüş Siyonist İsrail askerleri tarafından onlarca kurşun sıkıldı bedenlerine.Ve sonra Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa’mızı pis ayaklarıyla çiğnediler.
Haydi bir kez daha feryat edelim hep beraber, bir kez daha haykıralım Kahrolsun İsrail !diye, bir kez daha lanet okuyalım dünya Siyonizmine.
Devlet adamlarımız açıklamalar yapıp Birleşmiş Milletleri göreve çağırsınlar, kınasınlar yapılanları televizyon ekranlarından.
Bütün bu yaptıklarımız Siyonist İsrail’i durdurmayacak, işgalin sona ermesi için yeterli olmayacak, Aksa’yı ve onun aziz bekçileri Filistinli mazlum kardeşlerimizi kurtarmayacaktır.
Bu yaptıklarımızla yeni cinayetlerin önüne geçilemeyecek, Kudüs yeniden bizim olmayacaktir.
Olmadı, olmuyor, olmayacak…
Biz elbette ki haykırmaya, Kahrolsun İsrail! demeye ve lanet okumaya devam edeceğiz, biz elbette ki meydanları doldurup sesimizi yükseltmeye bu zulme razı olmadığımızı göstermeye devam edeceğiz, biz elbette ki kol kola girip Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmeye devam edeceğiz.
Ancak bu yaşananları sona erdirecek asıl adımları atacak olanlar İslam ülkelerinin yöneticileri olmalıdır. Söylenmesi gereken söz, zulmün ve işgalin önüne geçecek güç bir an önce ortaya konulmalıdır. İnsanlıktan, insaftan ve vicdandan uzak bu anlayışla bir an önce anladığı dilden konuşulmalıdır.
Kendi batıl anlayışları ve inançlarının peşinden kendi hedeflerine ulaşmak için insanlık dışı her faaliyeti gerçekleştiren İsrail’e karşı, güçlü ve caydırıcı bir duruş sergilenmelidir.
Türkiye bu konuda derhal harekete geçmeli İslam İşbirliği Teşkilatı, D-8 Birliği ve de Türki cumhuriyetler çatısı altında ortak bir hareket planı ortaya koymalıdır. İsrail işgalini sona erdirecek, Gazze ablukasını ortadan kaldıracak, Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır.
Bu eylem planı, pansuman tedbirlerle soruna çare bulanamadığı, İsrail barbarlığının önüne geçilemediği, işgalin sonlandırılamadığı, cinayetlerin önlenemediği gerçeği göz önüne alınarak oluşturulmalıdır.
Bu eylem planı, Mavi Marmara katliamından sonra İsrail’le varılan uzlaşmanın İsrail adına hiç bir anlam ifade etmediği gerçeği unutulmayarak oluşturulmalıdır.
Bu eylem planı, İsrail’in konuşmaktan anlamadığı, ancak güçten, yumruktan ve yaptırımdan anlayacağı bilinerek oluşturulmalıdır.
Bu eylem planı, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın sadece Filistinlilerin değil, bütün müslümanların ortak davası, ortak meselesi olduğu hakikati ile oluşturulmalıdır.
Bilinmelidir ki müslüman halklar Kudüs, Mescid-i Aksa, Filistin ve Gazze konusunda yöneticilerden daha fazla duyarlıdır. Müslüman ülkelerin hükümetlerinin atacakları adımlara her türlü desteği vereceklerdir.
Bu sebeple diyoruz ki, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez. 
İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez.
Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez.
Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması en aşağılık bir davranıştır. Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzenidir.
Bizler Manavgat İHH Temsilciliği ve Manavgat sivil toplum örgütleri olarak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı Türkiye’nin ve İslam Alemi’nin gündemine taşımaya ve kalbi her daim bu kutsal belde ile birlikte atan Müslümanlarla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. 
Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı vazgeçilemez davamız olarak görüyoruz.
Siyonist İsrail’in barbarlıklarına kimse dur diyemeyecekse, bizler birgün mutlaka bu vazifeyi yerine getireceğiz kararlılığı ile mücadelemize devam ediyoruz.
Eyyİsrail ! Bir gün akıttığın mazlumların kanında boğulacaksın… sözünü dilimizle değil kalbimizle haykırıyoruz.
Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz.
Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile terör örgütü İsrail’e "çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini" bir kez daha haykırmış oluyoruz.      
Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır.  
İnanıyoruz ve diyoruz ki "Zafer inananlarındır ve zafer yakındır." Bütün dünya Müslümanları şunu artık anlamalıdır ki; İslam ümmetinin huzuru ve kurtuluşu ancak birlik ve beraberlikte yani kardeşlik ve vahdettedir. Zaman, ümmetin özelde Ortadoğu’da ve dünyanın her tarafında çektiği çile ve ıstıraba “Artık yeter!” demek için haykırma zamanı. Zaman, Haçlı ve Siyonist zihniyetinin dünyalık menfaatleri için Müslümanlara çektirdiğine yeter demenin zamanı. Bütün dünya bu gerçeği artık görmelidir.
Ya Rabbi bizleri İsrail’in helâkına memur eyle, Rasülüllahın müjdesini bize nasip et. O günü dört gözle bekleyen bu ümmetin evlatlarına lütfunu esirgeme. Sen züntikamsın, intikam alansın. Ya Kahhar, Y a Cebbar."

 

 

Okunan basın açıklamasının ardından araçları ile hareket eden katılımcılar Sanayi Kavşağı'ndan şehiriçi güzergahını takip ederek, Demokrasi Bulvarı'nın Çevre Yolu Kavşağı'na kadar süren araç konvoyu ile İsrail terörünü protesto ettiler.
Program sonrasında açıklamada bulunan Sarıkaya; "Manavgat halkına ve Manavgat'ın sivil toplum yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Filistin konusundaki duyarlılık İsrail'in zevali konusunda umutlarımızı daha da arttırıyor. İnşaallah Rabbimiz, akıttığı kanda boğulan İsrail'i görmeyi bu millete nasip eder" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat,, İsrail, terörünü, lanetledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı