Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 07:24 Bu haber 491 kez okundu
 
Kedi, köpek ve gelincikler için protokol
ANTALYA'da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Veteriner Hekimleri Odası işbirliğiyle kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilerek, kayıt altına alınmasına ilişkin protokol imzalandı.
YAŞAM Haberi
Kedi, köpek ve gelincikler için protokol

Kedi köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Müdürlüğü ile Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) arasında imzalanan protokol gereği, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca ile Antalya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Murat Karabayoğlu arasında, kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilerek kayıt altına alınması yetkisinin devrine ilişkin protokol imzalandı.

Protokol kapsamında, Antalya'da sahipli kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilerek kayıt altına alınması faaliyetinin il ve ilçelerde tarım ve orman müdürlüklerinde faaliyet gösteren serbest veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri tarafından yürütülecek.

 

SOKAĞA TERK EDEN BELİRLENECEK
Antalya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Başkanı Murat Karabayoğlu, "Kedi ve köpeklerin kimliklendirilerek kayıt altına alınmasıyla birlikte kuduz aşısı başta olmak üzere hayvanın geçmişine ait tüm aşılar kayıt altına alınabilecek, hareket geçmişleri kontrol edilebilecek ve sokağa terk edilmiş kayıtlı kedi ve köpeklerin kime ait olduğu deri altına uygulanmış mikroçip okutularak tespit edilebilecek. Bu protokolün Antalya'ya ve mesleğimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kedi,, köpek, ve, gelincikler, için, protokol,
Yorumlar
Haber Yazılımı