Haber Detayı
24 Haziran 2021 - Perşembe 13:31 Bu haber 1719 kez okundu
 
İş ve güç birliği protokol ile resmileşti
Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile TÜRSAD (Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği) arasında 'Eğitim İşbirliği Protokolü' imzalandı.
YAŞAM Haberi
İş ve güç birliği protokol ile resmileşti

Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca ve TÜRSAD Başkanı Bülent Bilgiç’in imzaladığı protokol ile Antalya il sınırları içerisinde faaliyet gösteren konaklama tesislerinde görev alan satın alma yöneticilerini, yürürlükte olan gıda mevzuatı hakkında bilgilendirerek konaklama tesisleri bünyesinde toplu tüketime sunmak üzere satın alınan gıda maddelerinin ilgili mevzuatlara uygun olmasının sağlanması, taklit-tağşiş yapılmış hileli gıda ürünlerinin konaklama tesisleri müşterilerince tüketiminin engellenmesi; taklit-tağşiş yapılmış hileli gıdaların tespiti ile sektörde haksız rekabetin önlenmesi amaçlanıyor.

Protokol ile Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Mühendisleri tarafından konaklama tesislerinde gıda ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzeme satın almasında görev alan satın alma yöneticileri, gıda mevzuatı hakkında eğitilecek. 
Turizmde güvenilir gıdayı ve kaliteyi daha da arttırmaya yönelik bu protokol sayesinde gelecek yıllarda Antalya’ya gelen turist sayısında artış hedefler arasında.
TÜRSAD Başkanı Bülent Bilgiç geçtiğimiz aylarda Türkiye turizm tedarik fuarı kapsamında turizme değer katanlar plaketini de Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca’ya takdim etti.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: İş, ve, güç, birliği, protokol, ile, resmileşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı