Haber Detayı
20 Nisan 2021 - Salı 18:19 Bu haber 1137 kez okundu
 
Hırvatistan Büyükelçisi’nden Büyükşehir’e ziyaret
Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanović, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer’i ziyaret etti. Ziyarette iş birliği olanakları ve güncel gelişmeler değerlendirildi.
YAŞAM Haberi
Hırvatistan Büyükelçisi’nden Büyükşehir’e ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Hırvatistan Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanović, Fahri Konsolos Adayı Mehmet Çiçek ve ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Şahin’i makamında ağırladı. 

 

DEPREMDE YARDIMA TÜRKİYE KOŞTU 
Çok güzel bir şehir olan Antalya’nın Hırvat vatandaşların turist olarak en çok tercih ettiği şehirlerden biri olduğunu belirten Cvitanović, “Antalya’da ve Büyükşehir Belediyesi’nde olmaktan mutluluk duydum. Belediye binası önünde ülkemizin bayrağını görmek de beni mutlu etti. Türkiye ile Hırvatistan tarih boyunca dostane ilişkiler içerisinde olmuştur. Özellikle 2020 yılında Hırvatistan'da meydana gelen 6.2'lik depremin ardından Türkiye’nin ülkemize çok yardımları oldu. Bunun için çok teşekkür ederim” dedi. 
Ziyarette yeni göreve başlayacak olan Hırvatistan Fahri Konsolos Adayı Mehmet Çiçek’i de tanıtan Büyükelçi Cvitanović, fahri konsolosun kabul resepsiyonunda kravatın tarihiyle ilgili bir sergi düzenlemek istediklerini de söyledi. 

 

İLİŞKİLERİN GELİŞMESİ İÇİN KATKI SUNARIZ
Büyükelçi Cvitanović’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, konuk büyükelçiye Antalya ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Hırvatistan'la ilişkilerin gelişmesi yönünde her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirten Tuncer, Büyükelçi Hrvoje Cvitanović’le iki ülke ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Hırvatistan, Büyükelçisi’nden, Büyükşehir’e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı