Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 13:57 Bu haber 2875 kez okundu
 
Gültepe Kavşağı'na yeni düzenleme
Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Antalya- Manavgat karayolu üzerinde bulunan Ilıca- Gültepe Kavşağı D-400 çevreyolu refüjünde sulama sistemi ve peyzaj düzenlemesi çalışması başlattı.
YAŞAM Haberi
Gültepe Kavşağı'na yeni düzenleme

Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yoğun olarak kullanılan çevreyolunda toprak altı sulama sistemi çalışmalarıyla birlikte peyzaj düzenleme çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor. Özellikle yaz aylarında sulama suyunun verimli kullanılıp, yola akmaması ve trafiğin güvenli hale getirilmesi amacıyla yapılan çalışmaların tamamlanmasının hemen ardından peyzaj düzenlemelerinin de gerçekleştirileceği belirtildi. 

 


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çalışmanın tamamlanmasının ardından hem görsel güzelliğin öne çıkacağını hem de trafiğin güvenli bir şekilde akmasının sağlanacağını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat- Antalya çevre yolu üzerinde bulunan D-400 karayolu refüjünde sulama sistemi çalışması gerçekleştirerek araç sürücülerimiz için güvenli ulaşımı sağlamayı hedefliyoruz. Bu sayede hem suyumuzu verimli bir şekilde kullanmış olacağız hem de kazaların önüne geçeceğiz. Çalışmamız tamamlandıktan sonra, peyzaj düzenlemesini de yaparak bölgeyi görsel açıdan güzelliğe kavuşturacağız” dedi.

 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: C. Merve ŞAHİN
Etiketler: Gültepe, Kavşağı'na, yeni, düzenleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı