Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 11:27 Bu haber 1861 kez okundu
 
Gönüllü 'Alev Avcıları'na eğitim
Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, yangın gönüllüleri uygulama eğitimi kapsamında gönüllü 'Alev Avcıları'na eğitim veriyor.
YAŞAM Haberi
Gönüllü 'Alev Avcıları'na eğitim

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'nün Uluslararası Yangın Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlediği eğitime 36 kişilik gönüllü ekip katıldı.

Yangın gönüllüleri uygulama eğitimi kapsamında, katılan 36 kişilik gönüllü 'Alev Avcıları' gurubuna verilen uygulamalı eğitimde orman yangınlarında çalışan görevlilere yardım etmek için teorik ve uygulamalı dersler yapılıyor. 
Yangının çıkışı, yangına müdahale ve yangın sonrası yapılacak işlemlerin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği konularında teorik eğitim verildikten sonra arazide uygulamaya dönük eğitim alan ekip, yangın söndürmeye hazır hale getiriliyorlar. 
Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici eğitim sırasında hazır bulunarak; “Gönüllülere yangının ne olduğunu teorik olarak anlatıyoruz. Yangın nasıl çıkar? Nasıl söndürülür? Hangi aletler ne şekilde kullanılır? Yangın sırasında can ve mal güvenliği nasıl korunur? Teorik eğitimden sonra uygulamalı eğitime geçiyoruz. Yangında su sıkma, şerit açma ve diğer konularda deneyimli uzman kadromuzla eğitim veriyoruz.” İfadesini kullandı.
Yangın gönüllüleri kurdukları sosyal medya hesabı üzerinden haberleşip Bölge Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde organize oluyorlar.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Gönüllü, 'Alev, Avcıları'na, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı