Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 14:48 Bu haber 2163 kez okundu
 
Gençlik Haftası'nda online satranç
Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 16-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Merkezleri arası Çevrimiçi Antalya Satranç Turnuvası düzenliyor.
SPOR Haberi
Gençlik Haftası'nda online satranç

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Gençlik Merkezleri arası Çevrimiçi Antalya Satranç Turnuvası, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve 15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında yapılacak.

Gençlik Merkezleri arası Çevrimiçi Antalya Satranç Turnuvası, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında satranç spor dalının tanıtılması, sevdirilmesi, gençlerin zihinsel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi amaçlarıyla imzalanan iş birliği protokolüne istinaden gerçekleştiriliyor.
16-19 Mayıs tarihleri arasında , 8 Yaş ve Altı, 10 Yaş ve Altı, 12 Yaş ve Altı, 14 Yaş ve Altı ve açık yaş kategorilerinde gerçekleştirilecek olan, Gençlik Merkezleri arası Çevrimiçi Antalya Satranç Turnuvasında kategorilerinde 1’nci, 2’nci, 3’ncü, 101’nci, 201’nci,301’nci, 401’nci, 501’nci, 1001’nci, 1501’nci olan sporculara çeşitli ödüller verilecek. 
Her bir kategoride ilk 100 dereceyi elde eden sporcular, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gününde Final kategorisinde yarışacak. Final gurubunda kategorisinde ilk iki sırayı alan sporcular da ödüllendirilecek. 
Turnuvaya katılmak isteyen sporcular başvurularını, http://antalya.tsf.org.tr adresinden yapabiliyorlar. 

 

SATRANÇ SEVİLEN BİR SPOR
Satrancın özellikle çocukların zihin gelişimi için önemli bir zekâ sporu olduğunu belirten Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan,   “Tüm spor dallarında olduğu gibi satranç spor dalında da daha çocuk ve gencimize ulaşmayı hedefliyoruz. Kovid 19 salgını nedeniyle, ilimizin spordan uzak kalmaması için, satranç sporunun birleştirici gücünü kullanıyor ve sporcularımızı çevrimiçi de olsa buluşturuyoruz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile 15-21 Mayıs  Gençlik Haftası kapsamında pandemiyi önlemeye yönelik alınan tedbirler doğrultusunda düzenleyeceğimiz  bir çok etkinlikle bayramımızı kutlayacağız. Etkinlikler çerçevesinde düzenleyeceğimiz bu satranç turnuvası ile 10 bin çocuk ve gencimize ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Gençlik, Haftası'nda, online, satranç,
Yorumlar
Haber Yazılımı