Haber Detayı
16 Nisan 2022 - Cumartesi 00:46 Bu haber 2436 kez okundu
 
Evliya Çelebi MTA Lisesi misafirleri ağırladı
Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ KA229 'Yerelden küresele Çevresel Farkındalık Projesi' kapsamında Polonya, Romanya, Yunanistan, Portekiz ve İspanya’dan gelen proje ortağı okullardan 10 öğretmen ve 24 öğrenciyi ağırladı.
YAŞAM Haberi
Evliya Çelebi MTA Lisesi misafirleri ağırladı

Polonya Koordinatörlüğündeki Erasmus+ PL01 -KA229 -081789 numaralı çevre projesinin Türkiye hareketliği kapsamında 'Yiyecek Üretimi, Tüketimi ve İsrafı' konusu çerçevesinde aktiviteler, seminerler, atölye çalışmaları ve çevre ziyaretleri yapıldı. Organik atıkların değerlendirilmesi amacıyla 'Kompos' yapımı uzman tarafından teorik ve uygulamalı olarak gösterildi. Yiyecek üretimi, tüketimi ve israfı konularında proje ortaklarının hazırladığı sunumlar yapıldı. Son olarak her ülkenin yiyecek atıklarından yaptıkları 'Gıda üretiminin' okulumuz mutfaklarında yapılarak bütün katılımcılara sunumu gerçekleştirildi.

 

 

Proje ile ilgili bilgi veren Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer AKKAN , "Polonya koordinatörlüğündeki 'Yerelden Küresele Çevresel Farkındalık' projesi kapsamında böyle güzel bir projenin parçası olmak mutluluk verici. Bu tarz projeler öğrencilerin farklı kültürleri tanımaları, saygı duymaları ve sosyalleşmeleri açısından önemli buluyoruz" dedi. Proje kapsamında Manavgat, Alanya ve Antalya’nın tarihi ve doğal güzellikleri gezilerek ülkemizin tanıtımı da yapıldı.

 

 


 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: C. Merve ŞAHİN
Etiketler: Evliya, Çelebi, MTA, Lisesi, misafirleri, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı