Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 14:07 Bu haber 693 kez okundu
 
Esnaf, odasından girişim bekliyor
Antalya Valiliği, 'Coronavirüs (Covid-19) Salgınından Korumak ve Yayılmasını Engellemek İçin Alınması Gereken Tedbirler' kapsamında aldığı 28.04.2021 tarih 27 sayılı kararla zincir ve süper marketlere getirilen bazı ürünlerin satış yasağını, 30.04.2021 tarih 30 sayılı kararla kaldırdı.
EKONOMİ Haberi
Esnaf, odasından girişim bekliyor

Kısıtlamalara tabi işyerlerinin ürünlerinin zincir ve süper marketlerde satışına tepki gösteren esnafın beklentisi doğrultusunda alınan valilik kararının neden iptal edildiği anlaşılamazken, esnafın iki günlük adil rekabet beklentisi ve adalet umudu son buldu.

Antalya Valiliği'nin 28.04.2021 tarih 27 sayılı kararında; "Bünyesinde perakende olarak inşaat malzemesi, tekstil, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye ve otomotiv ürünleri satış reyonları bulunan marketlerin bu reyonlarının da, ana faaliyet alanı bu ürünlerin satışı olan işyerleri için getirilen kısıtlamalara tabi olduğuna, bu marketlerin müşterilerin bu reyonlara ulaşmasını engelleyici fiziki tedbirleri almalarına" şeklinde getirdiği yasaklama kararı alınan yeni kararla kaldırıldı. 30.04.2021 tarih 30 sayılı kararda 27 sayılı karardaki tedbirle ilgili ibarenin iptal edilmesi hükmü getirildi.
Esnaflar; borçların, kredilerin, personel giderlerinin, SGK giderlerinin, kiraların ve başkaca sabit giderlerin pandemi yokmuşçasına devam ettiği bir süreçte haksız rekabet şartlarının ortadan kaldırılmasını beklerken; hukuki çözümler üretilmesi, adil rekabet şartlarının oluşturulması konusunda esnaf odalarından sonuç alıcı girişimler beklediklerini dile getiriyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Esnaf,, odasından, girişim, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı