Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 11:48 Bu haber 2817 kez okundu
 
Erol'dan proje okul açıklaması
AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Av. Ahmet Ali Erol, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavla öğrenci alan proje okulu statüsüne getirilen Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
Erol'dan proje okul açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavla öğrenci alan proje okulu statüsüne getirilen Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili basın açıklaması yapan AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Av. Ahmet Ali Erol, Manavgat’ta sınavla öğrenci alan proje okulu sayısının 6'ya ulaştığını ifade etti.

Erol, "Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin proje okulu olması için Milli Eğitim Bakanlığımıza müracaat edilmişti. Bakanlığımız, yapılan değerlendirmeler sonucunda okulumuzun 2021-2022 eğitim öğretim yılı itibariyle Özel Program Uygulayan Proje Mesleki Teknik Anadolu Lisesi statüsünde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmesine karar verdi. Hayırlı uğurlu olsun. Bu alınan kararla ilçemizde sınavla öğrenci alan Özel Proje Uygulayan Proje Okulu  sayısı 6 oldu. Bunlardan iki tanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Teknik eğitimi veren, mesleğe yönelik eğitim veren proje okullarının sayısının artması da bizim için çok önemli” dedi. 

SAĞLIK ORDUSUNA YENİ NEFERLER YETİŞECEK
Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sağlık çalışanları ordusuna yeni neferler yetiştireceğini dile getiren Ahmet Ali Erol, "Okulumuz Sağlık Hizmetleri alanında Hemşire Yardımcılığı , Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümleriyle öğrencilerimize hizmet vermektedir. Şuan toplam 515 öğrencimiz var. Bu sayı daha da artacak. Ülkemize hizmet edecek sağlıkçılar yetişecek. Zamanımız kahramanları,sağlık çalışanları ordumuza yeni neferler kazandıracak" diye konuştu. 

 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Erol'dan, proje, okul, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı