Haber Detayı
20 Mart 2021 - Cumartesi 09:25 Bu haber 7139 kez okundu
 
Çokal göz taramalarını Kepez’de sürdürdü
Kepez Belediyesinin, içerisinde aile hekimliğinin bulunduğu Gaziler Aile Yaşam Merkezi, bölge sakinlerini sağlık hizmetleriyle buluşturmaya başladı. AK Parti’nin doktor milletvekili Tuba Vural Çokal, aile yaşam merkezinde Gaziler Mahallesi sakinlerine yönelik göz sağlığı taraması yaptı.
SAĞLIK Haberi
Çokal göz taramalarını Kepez’de sürdürdü

Kepez Belediyesi, Gaziler Aile Yaşam Merkezi’ni, şehit ve gazilerin hatıralarına ithafen, söz verilen tarihte 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıl dönümü ve Şehitlerimizi Anma Günü'nde hizmete açtı.

Kütüphane, kurs merkezleri, belediye hizmet birimleri ile spor tesislerinin bulunduğu sosyal tesiste, aile hekimliği birlikte haftanın bir gününde diyetisyen, psikolog ve aile danışmanlığı hizmeti verilecek. Gaziler Aile Yaşam Merkezi, açılışın hemen ardından da bölge sakinlerini sağlık hizmetiyle buluşturdu. 

 

DOKTOR ÖNLÜĞÜNÜ GİYDİ, VATANDAŞIN GÖZLERİNİ KONTROL ETTİ
AK Parti Antalya Milletvekili ve göz doktoru Tuba Vural Çokal, açılışına katıldığı Gaziler Aile Yaşam Merkezi’nde, bölge sakinlerine göz sağlığı hizmeti verdi. 
Milletvekili Çokal, açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra doktor önlüğünü giyerek, sosyal tesisinde oluşturulan göz polikliniğinde Gaziler Mahallesi sakinlerinin göz muayenesini gerçekleştirdi.  
AK Parti Milletvekili Çokal,  Kepez Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen organizasyonda, 48 vatandaşa göz sağlığı hizmeti sundu.

 

HEM MUAYENE ETTİ HEM DE VATANDAŞI DİNLEDİ
Muayene ettiği vatandaşlarla sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen, not alan AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, “Gündoğmuş, Akseki ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz göz sağlığı taramasını Kepez’de sürdürdük. Vatandaşlarımızın, özelikle de yaşlılarımızın gözlerini kontrol ettim. Reçetelerini yazdım. Onları dinledim. Taleplerini not aldım. Vatandaşlarımızın, Allah razı olsun, duasını almaya yönelik bu çalışmamızı sürdüreceğiz.  Hakan Başkan, Gaziler Mahallemize, kadınlarımızı, çocuklarımızı sağlık, eğitim ve sporla buluşturacak olan güzel bir eser kazandırdı. Kendisini tebrik ediyorum.  Göz sağlığı taraması katkılarından dolayı Kepez Belediyemize ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüze de teşekkür ederim.” açıklamasını yaptı.

 

ÇOKAL’DAN KEPEZ’İN SAĞLIK YATIRIMLARINA DESTEK
Başkan Hakan Tütüncü, doktoru ve şifayı Gaziler Mahallesi’ne getiren aile yaşam merkezinde ilk sağlık hizmetini, AK Parti Antalya Milletvekili ve göz doktoru Tuba Vural Çokal’ın verdiğini belirtti.  Gaziler Mahallesi, sakinlerine gün boyu göz sağlığı taraması yapmasından dolayı Çokal’a teşekkür eden Başkan Tütüncü,  “Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal, ilçemize geldiğinde gönlümüzü şenlendiriyor, kalbimize dokunuyor. Tuba Hanımın, yüreğindeki insan sevgisini, memleket sevgisini iyi biliyorum. Sayın milletvekilimizin, sağlık yatırımlarında bize ne kadar destek verdiğinizi bir kez daha ifade etmeliyim. Tuğba Hanım, bizim bu çalışmalarımızı Ankara'da bizimle birlikte adeta bir evrak memuru gibi takip etmeyi kendine büyük bir şeref addediyor. Kepezli hemşehrilerim adına kendisine teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çokal, göz, taramalarını, Kepez’de, sürdürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı