Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 13:05 Bu haber 1867 kez okundu
 
Çalışmayan araçlar giderden muaf olmalı
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pandemide çalışamayan araçların zorunlu trafik sigortası ve araç muayene ücretlerinden muaf tutulması gerektiğini belirtti.
EKONOMİ Haberi
Çalışmayan araçlar giderden muaf olmalı

Pandemide çalışamayan araçların zorunlu trafik sigortası ve araç muayene ücretlerinden muaf tutulması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandemide başta okul servis araçları olmak üzere çalışmayan araçlar zorunlu trafik sigortası ile araç muayene ücretlerinden muaf tutulmalı. İş yapamadığı için sabit giderlerini ödeyemeyen bu araçlara herhangi bir yaptırım uygulanmamalı” dedi.

 

SABİT GİDERLER ŞOFÖR ESNAFININ BELİNİ BÜKÜYOR
Pandemide tam randımanlı çalışamayan şoför esnafına zorunlu trafik sigortası ile araç muayene ücretleri konusunda kolaylık sağlanması gerektiğinin altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandeminin başladığı geçen yıldan bu yana okulların uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte okul servis araçları bir yılı aşkın süredir iş yapamaz durumda. Öte yandan ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm esnafımızın da müşteri kapasitesi azalarak geliri düştü. Şoför esnafı muayene ücretlerini, araç sigortasını, vergisini, Bağ-kur ve SSK ödemelerini yapmakta güçlük çekiyor. Her yıl yeniden değerlendirme oranında gelen zamla birlikte nakit olarak ödenen muayene ücretleri ile zorunlu trafik sigortaları esnafımızın belini büküyor. Devam eden pandemi sürecinde başta okul servis araçları olmak üzere çalışamayan araçlar zorunlu trafik sigortası ile araç muayene ücretleri gibi sabit giderlerden muaf olmalı” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çalışmayan, araçlar, giderden, muaf, olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı