Haber Detayı
14 Eylül 2021 - Salı 19:18 Bu haber 1130 kez okundu
 
Büyükşehir belediyesi, mağdur aileye 15 koyun hediye etti
Antalya'nın Korkuteli ilçesi Gümüşlük Mahallesi'nde ağıla giren bir kurt sürüsü Demirayak ailesinin 27 koyununu parçaladı. Haberi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ekibine talimat vererek Demirayak ailesine 15 koyun hediye etti. Koyunları teslim alan Ramazan Demirayak, Başkan Böcek'e hem teşekkür hem dua etti.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir belediyesi, mağdur aileye 15 koyun hediye etti

Korkuteli'nin Gümüşlük (Kevzer) mahallesinde borçlanarak aldıkları koyunlarının kurt saldırısında ölmesinin üzüntü yaşayan aileyi, Antalya Büyükşehir Belediyesi 15 koyunla sevindirdi.

 

Gümüşlük (Kevzer) Mahallesi'nde iki hafta önce saat 04.00 sıralarında Ramazan Demirayak'a ait ağıla giren kurt sürüsü, 27 koyunu parçalarken, 3'ünü ise yaraladı. Bu üzücü olay sonrası Ramazan Demirayak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ulaşarak, yardım talebinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla Demirayak ailesinin zararının tanzim edilmesi için hızla harekete geçildi. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından 15 koyun ve 5 çuval yem, mağdur aileye ulaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin getirdiği koyunları görünce mutlu olan Ramazan Demirayak ve ailesi, yeni hayvanlarını ağıla yerleştirerek yemledi.

 

BAŞKAN BÖCEK'İN TALİMATIYLA YARALAR SARILDI
Ailenin zararının tespiti ve karşılanması için çalışmaları kısa sürede sonuçlandırdıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Önder Bilgin, “Bu üzücü haberi duyar duymaz Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, vatandaşımıza destek verilmesi için talimat verdi. Yerelden kalkınma projesi, ülkenin önemli projelerinden biridir. Yerelde üreticilik ve besicilik yapan vatandaşlarımızın karşılaştığı bu tür olaylarda zararların tanzim edilmesi konusunda çok hızlı davranıyoruz. Hayvanların büyük kısmını temin ettik. Hayırlı olsun" diye konuştu.

 

ŞÜKÜRLER OLSUN ACIMIZ BİR NEBZE DİNDİ
Koyunların sahibi Ramazan Demirayak, kurt sürüsünün gece saatlerinde ağılın tellerinin altından girerek 27 koyunu parçaladığını belirterek, “Böyle bir olay başımıza geldi. Gümüşlük Mahalle Muhtarımız Kadir Kaya'ya haber verdik, sonra Büyükşehir Belediyesi'ne ulaşarak durumumuzu anlattık ve yardım istedik. Büyükşehir Belediyemizden ve Başkanımız Muhittin Böcek'ten Allah razı olsun. Şükürler olsun zararımızı karşıladılar. Bu acımızı bir nebze de olsa dindirdi" diye konuştu.

 

İLK KEZ BÖYLE BİR SALDIRI OLDU
Ramazan Demirayak'ın eşi Eylem Demirayak ise “Ağıla girdiğimizde kurtlar koyunlarımızı parçalamıştı. Bütün aile çok üzüldük. Allah kimseye göstermesin. Yaralı 3 hayvanı kurtarabildik. Allah Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'ten bin kere razı olsun" diye konuştu. Gümüşlük Mahalle Muhtarı Kadir Kaya da bölgelerinde bu tür bir saldırıyla ilk kez karşılaştıklarını ifade ederek, zararı tanzim eden Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Büyükşehir, belediyesi,, mağdur, aileye, 15, koyun, hediye, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı