Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 07:32 Bu haber 3009 kez okundu
 
Boztaş'tan 18 Mart mesajı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Boztaş'tan 18 Mart mesajı

Boztaş mesajında, Türk milletinin Çanakkale’de 7 düvele karşı verdiği mücadele ile Türk ve Dünya tarihinin akışını değiştirdiğine vurgu yaparak 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin tarihte eşine az rastlanan, büyük kahramanlık destanlarından biri olduğunu kaydetti.

Boztaş, “Çanakkale; dünya literatüründe bir dönüm noktası olarak tarihe geçmiş ve tarihe altın harflerle yazılmış kahramanlık destanıdır. Çanakkale milletimizin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiç bir fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne seren şanlı bir zaferdir. Çanakkale’de kahraman ordumuz, düşman kuvvetlerine karşı aylar boyunca devam eden, deniz ve karada eşine ender rastlanır bir kahramanlık mücadelesi vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri dehası ve üstün komutanlık yeteneğini gösterdiği bu şanlı destanda “Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar geçecektir” demiştir. Milletimizin Çanakkale’de verdiği büyük mücadele; dünya savaş tarihinde örneği az görülen bir olaydır. Düşman donanmasının çok ağır kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldığı bu şanlı destanda yaklaşık 250-300 bin askerimiz de şehit olmuştur. Çanakkale Zaferi'yle, millet olma bilincinin tohumları atılmış, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında milletimize büyük bir moral kaynağı olmuştur. İşte geleceğin Türkiye’si vatan uğruna canlarını veren bu kahraman şehitlerimizin kanları üzerine kurulmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106 yıldönümünü kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Boztaş'tan, 18, Mart, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı