Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 21:24 Bu haber 533 kez okundu
 
Belediyeden Hocalı Yaylası'na yol bakımı
MANAVGAT Belediyesi ekipleri Dipsiz Göl'ün bulunduğu Hocalı Yaylası'nda yol bakım çalışması başlattı.
YAŞAM Haberi
Belediyeden Hocalı Yaylası'na yol bakımı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat halkının hem hayvanlarını otlatmak hem de yaz şartlarına göre daha serin ve uygun şartlarda yaşamak amacıyla çıktığı yayla yollarında başlattığı bakım ve onarım seferberliğini sürdürdü. Geçen hafta içinde Sülek Yaylası'nda tüm yolları onarıp halkın kullanacağı şekilde düzenleyen Manavgat Belediyesi ekipleri, şimdi de eşsiz güzelliğe sahip olan Dipsiz Göl'ün bulunduğu Hocalı Yaylası'nda yol bakım çalışması başlattı.

 

MUHTAR VE YAYLA SAKİNLERİ BİLGİ VERDİ
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, günün ilk saatlerinde yaylaya ulaşarak greyder, silindir, su tankeri ve TIR'larla yol düzenleme çalışmasına başladı. Mahalle Muhtarı Hüseyin Dönmez ve yayla sakinleri de belediye ekiplerine eşlik ederek yollar hakkında bilgi verdi. Muhtar Hüseyin Dönmez, yollarının daha kullanışlı ve güvenli hale geldiğini belirterek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e teşekkür etti.

 

SÖZEN: YAYLALAR ATA YURDUMUZ
Manavgat halkının yaylalara ata yurdu gözüyle baktığını ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yayla göçü öncesinde yol düzenleme çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, "Manavgat'ımızın geleneksel kültürü olan yaylacılık, bölgemizdeki insanlarımız için çok önemli. Vatandaşlarımız merkezden oldukça uzak olan yaylalarda hem hayvanlarını otlatıyor hem de yaz şartlarına göre daha serin yerde konaklamış oluyor. Bizler de bu bilinçle halkımızın ulaşımını kolaylaştırmak istedik. Ekiplerimize destek veren mahalle muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Belediyeden, Hocalı, Yaylası'na, yol, bakımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı