Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 10:53 Bu haber 1446 kez okundu
 
Belediyeden 1500 haneye yemek
Manavgat Belediyesi Ramazan ayında Boğaz Otel bünyesinde kurduğu geçici aşevi ile günlük 1500 ihtiyaç sahibi vatandaşın evine 'Biz Size Geliriz' sloganıyla yemek hizmeti götürmeye başladı.
GÜNDEM Haberi
Belediyeden 1500 haneye yemek

Her yıl Ramazan ayında geleneksel iftar çadırı kuran Manavgat Belediyesi, bu yıl sıcak iftar yemeğini ihtiyaç sahibi vatandaşların ayağına götürüyor. “İftar çadırlarımızda buluşamazsak biz halkımızın ayağına gideriz" diyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatıyla Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Belediyeye bağlı Boğaz Otel bünyesinde pandemi kurallarına uygun olarak ve son derece hijyenik ortamlarda geçici bir aşevi kurdu. Aşevi, paketleme ve dağıtım hizmetlerinde Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı, Cenaze Hizmetleri, Evde Bakım Hizmetleri, Kız Öğrenci Misafirhanesi, Erkek Öğrenci Misafirhanesi, Ilıca Engelsiz Yaşam Merkezi, Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi, Sosyal Market ve Boğaz Otel Müdürlüğü’nde çalışan personeller emekleriyle destek verdi.

 

HİJYENİK Ve SAĞLIKLI
Manavgat Belediyesi Aşevi’nde ilk etapta günlük 1500 kişilik yemek üretilmeye başlandı. Boğaz Otel çalışanlarının hassasiyet ve özenle pişirdiği et kavurma, pirinç pilavı, mercimek çorbası, tulumba tatlısı, ayran ve ekmekten oluşan menü, Ramazan Ayının ilk gününde 1500 haneye iftar saati öncesinde ulaştırıldı.
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de ilk iftar gününde ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyerek, onlara yardımda bulundu. Hazırlanan yemekler, yine hijyenik bir şekilde paketlenerek araçlara yüklendi. Oluşturulan 10 araçlık ekip, önceden yapılan planlama dahilinde evlere doğru yola çıktı.

 

BAŞKAN SÖZEN DE DESTEK VERDİ
Başkan Şükrü Sözen de dağıtım ekiplerinin yanında bulunarak destek. Sözen, bazı hanelere, ilk günkü sıcak iftar yemeğini elleriyle teslim etti. Ziyaret ettiği yerlerde sosyal mesafe kurallarına uyarak vatandaşlarla sohbet eden Başkan Sözen, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Sözen vatandaşlarla sohbetinde, “Bunlar sizin eviniz olan Manavgat Belediyemizin yani sizin imkanlarınızla hazırlanmış yemeklerimiz. Her yıl Ramazan ayında Manavgat Belediyesince kurduğumuz iftar çadırlarımızda sizlerle buluşur, lokmalarımızı paylaşırdık. Şimdi pandemi sürecindeyiz. Bu nedenle biz de, ‘İftar çadırlarımızda halkımızla buluşamazsak biz halkımızın ayağına gideriz’ dedik. Afiyet olsun. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

 

HALKIMIZIN KENDİ İMKAN VE KAYNAKLARI
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Boğaz Otel bünyesinde kurulan aşevinin son derece hijyenik ve titiz bir ortamda hizmet verdiğini dile getirdi. Sözen, “ Mübarek Ramazan ayının bu ilk gününde, ilk etapta önceden belirlediğimiz 1500 vatandaşımıza sıcak iftar yemeklerini onların kapılarını çalmak suretiyle evlerine teslim ettik. Belediyemizin imkanlarını halkımızla paylaşıyor olmak, en büyük mutluluğumuz. Bu rakam ilk günkü çalışmamızdır. Süreç içerisinde dağıtımımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize başta sağlık olmak üzere, mutluluk, huzur, bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyor, sağlıklı günler diliyorum. Bu önemli hizmete emek ve katkılarıyla destek veren başta Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz olmak tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Belediyeden, 1500, haneye, yemek,
Yorumlar
Haber Yazılımı