Haber Detayı
22 Haziran 2022 - Çarşamba 17:36 Bu haber 596 kez okundu
 
Belediye'den sünnet organizasyonu
Manavgat Belediye'si tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl da 150 çocuğun sünnet ettirileceği toplu sünnet şöleni için kayıtlar başladı.
YAŞAM Haberi
Belediye'den sünnet organizasyonu

Manavgat Belediyesi bu yıl 150 çocuğu sünnet ettirecek. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sünnet olacak çocukların 6 yaş ve üzerinde olması şartının arandığı belirtildi. Kayıtların başlamasıyla birlikte aileler Manavgat Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü'ne müracaat etmeye başladı. Müracaat sırasında çocukların ölçüleri de alındı. Kayıt yaptıran çocuklar, temmuz ayı içerisinde belirlenecek olan hastanelerde hijyenik ortamlarda sünnet ettirilecek. İyileşme süreci sonrasında ise Manavgat Belediyesi çocuklar için 12 Ağustos'ta muhteşem bir sünnet şöleni düzenleyecek.   

 

 

 

MUHTEŞEM ORGANİZASYON İÇİN GERİ SAYIM
Organizasyon kapsamında sünnet çocukları A'dan Z'ye giydirilerek her türlü ihtiyaçları karşılanacak. Manavgat Belediyesi çocuklar ve ailelerinin unutamayacakları bir sünnet düğünü hazırlıklarını da sürdürüyor. Sünnet şöleni kapsamında çocuklar için şehir turu ve bot turu düzenlenecek. Gün içinde keyifli saatler geçirecek olan çocuklar akşam Boğaz Otel'de düzenlenecek konserli, yemekli sünnet düğününe, aileleriyle birlikte katılacak. Sünnet şöleni, takı töreniyle son bulacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen: “Geleneksel sünnet şölenimize pandemi nedeniyle 2 yıl ara vermiştik. Bu yıl yeniden düzenleme kararı aldık. Çocuklarımız için Manavgat Belediyesi olarak gerekli tüm hazırlıkları sürdürüyoruz. Bu mutlu günlerini belediyemizle paylaşmak isteyen ailelerimiz, belediyemize müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilirler” dedi. 

 

 


 

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: C. Merve ŞAHİN
Etiketler: Belediye'den, sünnet, organizasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı