Haber Detayı
14 Mayıs 2021 - Cuma 11:57 Bu haber 986 kez okundu
 
Başkan Metin, Çiftçiler Günü'nü kutladı
Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin yayınladığı mesajla 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Metin, Çiftçiler Günü'nü kutladı

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlayan Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Çiftçilerimizin 14 mayıs dünya çiftçiler gününü en içten dilek ve duygularımla kutluyorum. Bilindiği gibi Tarım sektörü, ekonomik ve sosyal nitelikleri nedeniyle Türkiye için vazgeçilmez bir sektördür. İnsan yaşamının sürdürülebilmesi için olmazsa olmazların başında tarım sektörü, bugün sadece gelişmekte olan değil, gelişmiş bütün ülkelerin öncelikli gündemlerini oluşturmaktadır.
Pandeminin Çin’de çıkışı ile Türkiye’ye gelişi arasında üç ay gibi bir süreç geçmiş olması ve ilk vakanın 11 Mart’ta görülmesiyle birlikte hükümetin bazı kısıtlayıcı tedbirler almasını zorunlu kılan, Covid-19’un çok hızlı yayılım göstermesi oldu. Tabii bu tedbirler bütün sektörlerde üretimin aksamasına sebebiyet verdi. Bu kısıtlardan tarım da nasibini aldı. Gıda üretiminin sağlanması ve bu zincirin kopmaması için, çiftçilere ve tarımda çalışan işçilere pandemi sebebiyle getirilen kısıtlarda bazı muafiyetler getirildi.
Covid-19 salgını tüm dünyada ne kadar daha süreceği belli olmamaktadır. Bu hareket kısıtlamaları ülkeleri değişik oranda ve değişik alanlarda olumlu veya olumsuz etkilemektedir.
Covid-19 salgınıyla mücadele ederken bir yandan halkın gıda ihtiyacını karşılamak için çaba göstermek zorunda kalmaktadır. Tarım geleceğin yatırım aracı olarak yerini almaktadır. Ayrıca insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için tarımsal ürünlere, gıda güvenliğine ve yeterli gıdaya sahip olmak gereği bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Türk çiftçisi, tarih boyunca, ülkesinin geleceği için hep çalışmış, üretmiş ve üretmeye devam etmektedir.
Ülkemizin kalkınmasında, ekonominin büyümesinde, sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde alın teri döken, emek sarf eden çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününü kutlar ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlarım."

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Başkan, Metin,, Çiftçiler, Günü'nü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı