Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 17:06 Bu haber 707 kez okundu
 
Antalya'lı kulaçlardan Portekiz bileti
Antalyaspor yüzme takımı 6-8 Mayıs tarihleri arasında Alanya Kleopatra sahilinde gerçekleşen Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yüzme Genç Milli Takım Seçmesi ve Türkiye Şampiyonasına katıldı.
SPOR Haberi
Antalya'lı kulaçlardan Portekiz bileti

Alanya Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen yarışlara 19 sporcu ve 3 antrenör ile katılan kırmızı beyazlılar açık su yarışlarında elde ettikleri derecelerle Türkiye'nin en çok konuşulan sporcularından olarak farkını ortaya koydu.
Milli takım seçmesi ve Türkiye şampiyonası niteliği taşıyan yarışların birinci gününde düzenlenen 5000 metre yarışında Antalyaspor’un rekortmen yüzücüleri Emir Batur Albayrak ve Sevim Eylül Süpürgeci erkeklerde ve kızlarda Türkiye şampiyonluğunu kimseye kaptırmazken; takımın başarılı isimlerinden Talya Erdoğan da aynı yarışta Türkiye 2.'si oldu. 7500 metrede yarışan Antalyasporlu Poyraz Şan Aşkın ise Türkiye 3.'sü olarak kürsüye Antalyaspor bayrağını taşıyan bir diğer sporcu oldu.
Antalyaspor yüzme takım sporcularının hepsinin başarı ile tamamladığı yarışlar sonucunda madalyaya uzanan sporcular Emir Batur Albayrak, Sevim Eylül Süpürgeci, Talya Erdoğan ve Poyraz Şan Aşkın 3-5 Haziran tarihleri arasında Portekiz'de gerçekleşecek olan Avrupa Gençler Açık Su Yüzme müsabakalarında yarışacak olan milli takım kadrosuna davet aldılar.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: C. Merve ŞAHİN
Etiketler: Antalya'lı, kulaçlardan, Portekiz, bileti,
Yorumlar
Haber Yazılımı