Yazı Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 22:48 Bu yazı 1358 kez okundu
 
Tatili değerlendirmek
Hidayet Oktay | Halk Kütüphanesi Müdürü
 
 
2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci yarısı sona erdi bütün öğrencilerimize yarı yıl tatilinde huzurlu sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

İlçemizde eğitim öğretim gören öğrenciler ile öğretmenler yarıyıl tatiline girdiler. İyi tatiller.

İlçemizde öğretim gören yaklaşık 40.000 öğrenci karnelerini alarak sömestr tatiline girdiler. Mutlu eğlenceli, dolu dolu bir yarıyıl tatili geçirmelerini dileriz.

Halk kütüphanesi müdürlüğü olarak bizler kesintisiz hizmetimizi gençlerimize, çocuklarımıza, öğretmenlerimize, halkımıza sürdürmekteyiz. Bütün öğrencilerimize yarı yıl hediyesi olarak her düşünceye uygun kitaplarımızla bekliyoruz.

Gelin uzun yarı yıl tatilinde sıcacık sobamızın başında kitap okuyalım. Özellikle de gençler sizler şiir okuyun. Gençlik şiirsiz olur mu en az birkaç şiiri dağarcığınıza yerleştirin. Çocuklar, gençler, çalışanlar, emekliler çantanızda, masanızda, elinizin altında mutlaka en az üç kitap bulunsun.

Özellikle gençler sizlerin masasında bir şiir, bir roman bir de kendi ilgi alanıza göre başka bir kitap bulunsun.

Çocuklar; tatilinizde mutlaka kitap okuyun. Şiir roman, macera kitapları ile zamanı yakalamaya çalışın.

Okuduğunuz kitapların kahramanını ile özdeşleşin.

Gençler şunu alışkanlık haline getirin. Nereye giderseniz gidin yanınızda mutlaka bir kitap olsun.

Gençler şiir okuyun, şiir gençliğin ses bayrağıdır. Şiir gençliğin ilk adımıdır. Şiir okuyun sevdiklerinize okuduğunuz şiirleri yüksek sesle okuyun. Dizeleri konuşma diline ekleyin ki sohbetleriniz daha tatlı daha akıcı olsun.

Siz değerli anne-babalar; çocuklarınıza iyi birer rol model olun. Yaz tatilinde televizyondan uzak, kitaba yakın olun. Evinizde dinlenirken elinizde kumanda değil kitap olsun. Bırakın kitap okurken zaman akıp gitsin. Şiir okuyun, deneme okuyun, öykü okuyun roman okuyun. Yarıyıl tatiline çıkacak aileler valizinizde mutlaka kitaba yer ayırın. Arayıp bulamadığınız kitapları bize söyleyin sizin adınıza biz bulalım yeter ki sizler isteyin.

Karneye gerek yok yarıyıl kütüphaneye gelin kitabınız bizden istediğiniz yaş gurubuna göre binlerce kitabımızla hizmetinizdeyiz.

 
Etiketler: Tatili, değerlendirmek,
Yorumlar
Haber Yazılımı