Yazı Detayı
03 Kasım 2020 - Salı 17:18 Bu yazı 3776 kez okundu
 
Hepimize güneşli günler vaad edildi
Cansu ER | Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı
cansuelzakariyer@gmail.com
 
 

Hiçbir sorun sonsuza kadar sürmez. 

Sorunlarınız büyük olabilir aşılamayacak gibi durabilir. Ama onlarla yüzleşmeye başladığınızda onları yenebileceğinizi göreceksiniz. Siz sorunlarınızı sonsuza kadar sürecek gibi hissedebilirsiniz. Ama sorunlar geçicidir. 

 

Hiç sorun yaşamayayım demek gerçekçi değildir. 
Bu hayatta en mantıksız şey sorunlarım hiç olmasın demektir. Evet keşke o şekilde olsa ama ne yazık ki hayat sorunları aşarak devam eden bir süreç. Sorunlarımızla yüzleşmek ve onları kabul etmek en önemli adımlardan biri olmalıdır. 

 

Bahanelerin arkasına saklanmak. 
Pek çoğumuz sorunları aşmak yerine bir bahane üreterek onun arkasına saklanmayı tercih ediyoruz. Bahanelerimizden güçlü olmak en önemli adımdır. 

 

Sorunları Ötelemek. 
Ötelemek bir sorunda yapılacak en büyük problemlerden biridir. Bir sorun yaşadığımızda onu öteler ve ileri bir tarihte çözerim diyebiliriz. Bunu yaptığımızda sorunlar büyür. Sorunu çözmek için mücadele etmemiz önemlidir. 

 

Sorunlarınızdan güçlü olun. 
Eğer sorunlarınız sizden büyük olursa yenilirsiniz. Ama sorunlarınızdan büyük ve güçlü durursanız sorunlarınızı çözersiniz. 

 

Takılıp Kalmayın. 
Güçlü olmanın bir yanı da kendinizi değiştirebilecek gücü bulmakta geçer. Kendinizi değiştirmek ise bakış açınızı değiştirmekten geçer. Bir sorunda bakış açınızı değiştirdiğinizde her şeyin çok daha kolay çözüldüğünü göreceksiniz… 

 

Hep hatırlayın…Yaşamda her şey bir bütün. 
İnişler, çıkışlar, yükseliş ve düşüşler her an olabilir. Tüm yaşananlar mükemmel öğretiler bırakır. Kaybettiğini sandığın, elinden kayıp gittiğini düşündüklerin, hiç yaşanmasaydı dediklerinde olabilir. Tüm bunlara rağmen yaşama sevgiyle sarıl. Zira kaybettiğin şeyler hayırlı olana kavuşmana, hiç yaşanmasaydı dediklerin ise seni hayallerine bağlayan iyi birer öğretmendir… 

 

Sevgiyle… Daima daha iyiye…

 
Etiketler: Hepimize, güneşli, günler, vaad, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı