Yazı Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 10:49
 
Hayır temennisiyle
Abdurrahman Şahin
arsbilgi@gmail.com
 
 

Tempolu bir maratonun ardından artık seçmenin, Manavgatlı'nın sözünü söyleyeceği güne sayılı saatler kaldı. Kış artığı bir martın gündüzlerinde ve keskin gecelerinde seçmenle buluşma programı yoğunluğu, yerini seçim gününün ve akşamının heyecanlı bekleyişine bırakıyor artık.
Belediye başkan adayları, ekipleri ile birlikte; son ana kadar kendilerini, yol arkadaşlarını ve projelerini elden geldiğince anlattı Manavgat'a. Bu saatten sonra Manavgat'a düşen de; aklı, mantığı ve vicdanı ile en makul karara varmak ve bu vardığı kararı sandıkta ifade etmek. Manavgatlı'nın sandığa yansıttığı iradenin üzerine söz söylemek, kimsenin haddi olmaması gerekiyor artık. O karar ile seçilecek olan belediye başkanı hepimizin başkanı, meclis üyeleri hepimizin meclis üyeleri olacak sonuçların açıklanmasının ardından. Partili- partisiz, oy veren- vermeyen ayırımları geride kalmalı nisanın ilk sabahından itibaren. Geride kalmaması durumunda kazanan, kaybetmenin taşlarını döşemeye başlayacak kendi hanesine. Ama sadece kendisi değil, Manavgat da bu kayıptan payını alacak elbette.
Efendimizden rivayet edilen "Nasıl olursanız, öyle idare edilirsiniz" ölçüsü gereği, idare edenler; onları seçenlerin, yani bizlerin iz düşümüdür bir bakıma. Toplumun genelinin eğilimi, yaklaşımı, tercihi; belirleyici iradedir seçimlerde. Bu belirleyici irade; saygı duyulası, kabullenilesi bir iradedir de aslında. Kurallar belirlendiğine, şartlar eşit olduğuna ve yarış başladığına göre aradaki fark ne olursa olsun bu yarışın sonucu saygıyı hakeden bir sonuçtur da. 
Bu gerçeğin sayfalarımıza yansıması anlamında Manavgat'ın tercihini Pazartesi günü sizinle buluşturmaya hazırız Allah izin verirse. Manavgat'a bırakıyoruz yani pazartesi günün manşetini. Bugünkü gazetemizde, pazartesi günü için iki mizanpaj sunduk sizlere. Bunlardan hangisini kullanacağımızın kararını siz verin istiyoruz. Sizin seçeceğiniz mizanpaj, bizim seçeceğimiz mizanpaj olacak aynı zamanda:)
31 Mart'ın Manavgat'ımıza, Türkiye'mize ve umutlarını Türkiye'ye bağlamış mazlum insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz.
Allah'a emanet olun...

 
Etiketler: Hayır, temennisiyle,
Yorumlar
Haber Yazılımı