Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 12:03 Bu haber 1962 kez okundu
 
Zil çaldı, 46 bin öğrenci sınıfları doldurdu
2019-2020 eğitim öğretim yılı dün çalan okul zili ile başladı. Manavgat’ta özel ve devlet olmak üzere toplam 169 okulda 46 bin öğrenci ders başı yaptı.
EĞİTİM Haberi
Zil çaldı, 46 bin öğrenci sınıfları doldurdu

Manavgat Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, 2019/2020 eğitim öğretim döneminde ilçede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde bin 663’ü özel öğrenci olmak üzere yaklaşık 46 bin öğrencinin dersbaşı yaptığını söyledi. Kayıtların devam ettiğini belirten Muammer Sarıdemir, “Öğrenci sayımız önümüzdeki günlerde daha da artacaktır. Devlet memurlarının tayinleri ve taşınma suretiyle Manavgat’a gelecek olan ailelerin çocuklarıyla birlikte öğrenci sayımız daha da artmasını bekliyoruz” dedi.

Manavgat’ta 11 anaokulu, 124 ilkokul ve ortaokul, 34 genel ve meslek lisesi olduğunu belirten Muammer Sarıdemir, bu eğitim ve öğretim döneminde 32 derslikli 60’ncı Yıl İlköğretim Okulu ve 24 derslikli Hacı Sultan Mehmet Kara Ortaokulu’nun hizmete girdiğini söyledi. Birisi lise olmak üzere 2 okulunda tamamlanmak üzere olduğunu anlatan Sarıdemir, “Ilıca’daki lise şu anda tamamlandı. Ancak tercih dönemine yetişmediği için öğrenci alamadık. Gelecek yıl öğrenci alacağız” dedi.

Yeni eğitim ve öğretim yılının bütün öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Muammer Sarıdemir, “Manavgat olarak bu senede, özel ve resmi okullarda öğrencilerimize çok iyi bir eğitim vererek, sınavlarda başarılı olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Zil, çaldı,, 46, bin, öğrenci, sınıfları, doldurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı