Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 20:40 Bu haber 5135 kez okundu
 
Zeybek'ten Başkan Böcek'e destek
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Konyaaltı Sahil Projesi’nin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen kararı ile iptal edilmesi ile ilgili açıklamada bulundu.
SİYASET Haberi
Zeybek'ten Başkan Böcek'e destek

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek; "19 Temmuz 2016 yılında AKP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kararı ile Yap-İşlet-Devret modeli ile 254 milyon Türk Lirası bedelle belediye tarafından inşa edilen ve belediyeyi iki yıllık süreçte 15 milyon Türk Lirası zarara uğratan Konyaaltı Sahil Projesi’nin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen kararı ile iptal edilmesi ile halkın olanı halka veren başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Büyükşehir Belediye Encümenlerine teşekkür ediyorum" dedi.

KONYAALTI KARARI, TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK
CHP’li Zeybek karar sonrası yaptığı açıklamada ayrıca şu ifadeleri kullandı; “Yasa, mevzuat ve yönetmeliklere uymayan, kamu zararına yol açan projenin Antalya Büyükşehir Belediyesi kararı ile iptal edilmesi ile Antalya halkının vergilerine sahip çıkılmıştır, Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahili tekrar Antalya halkına teslim edilmiştir. Halk için belediyecilik yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve encümenlerimizin titiz çalışması sonucu her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Konyaaltı Sahili ranta teslim edilmemiştir. Bu karar tüm Türkiye’ye örnek olacak bir karardır.”
ALPER TAMER

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Zeybek'ten, Başkan, Böcek'e, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı