Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 09:48 Bu haber 5358 kez okundu
 
Zafer Bayramı kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı. Meydanda yapılan törenin ardından Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tebrikleri makamında kabul etti.
GÜNDEM Haberi
Zafer Bayramı kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı. Meydanda yapılan törenin ardından Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tebrikleri makamında kabul etti.

30 Ağustos 1922 yılında Afyon Dumlupınar'da Atatürk'ün başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak amacıyla ilk kez 1924 yılında Afyon'da, 1926 yılından itibaren de Türkiye genelinde Zafer Bayramı olarak kutlanan ulusal bayramın 96'ncı yıldönümü, yurt genelinde olduğu gibi Manavgat'ta da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Saat 09:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına sunulan çelenklerle başlayan resmi tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı Jandarma Üsteğmen Hakan Akın gerçekleştirdi. Daimi Başkomutan Atatürk’ün önderliğinde elde edilen Büyük Taarruz zaferi ve akabinde kazanılan Kurtuluş Savaşı ile Türk ordusunun tüm dünyaya gücünü gösterdiğini ifade eden Akın, geçen süre içerisinde yurtta sulh cihanda sulh ilkesi ile Türk ordusunun yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü çalışmalar ile dünya barışının korunmasında aldığı görevleri başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Akın’ın konuşmasının ardından program Manavgat protokolünün ve törene katılanların Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in makamında tebrikleri kabul etmesi ile sona erdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasına Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, İlçe Garnizon Komutan Vekili Personel Asteğmen Muhammet Raşit Ali Cesur, Belediye Başkan Vekili Bülent Özgüven, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, Çolaklı Jandarma Özel Eğitim Merkezi komutanı Jandarma Albay Murat Yılmaz, Çolaklı Jandarma Özel Eğitim Merkezi eski komutanı Jandarma Albay Enver Sungur, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Kutalmış Şenol, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, daire müdürleri, askerler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Manavgat Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen fener alayı saat 20:00’de gerçekleştirilirken, fener alayının akabinde Kurtalan Ekspres konseri ile bayram kutlaması sına erdi. Fener alayı ve Kurtalan Ekspres konseri ile ilgili haberi yarın gazetemizden okuyabilirsiniz.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Zafer, Bayramı, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı