Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 08:56 Bu haber 2553 kez okundu
 
Yurdakul, “Önceliğimiz ülkemiz ve milletimiz”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili, parti MYK üyesi ve genel başkan başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul, partililerle istişarede bulunmak amacıyla Manavgat’a geldi. MHP ilçe binasında düzenlenen toplantıda konuşan Yurdakul, hükümete terör ve milli dış politika olmak üzere 2 konuda tavizsiz destek verdiklerini, diğer konularda ise yapıcı eleştirilerine devam ettiklerini söyledi. Hükümetin sağlık politikasını sert bir şekilde eleştiren Yurdakul, genel başkan ve davaya hakaret etmeyen ve hatasını anlayan milliyetçi ülkücü camiaya kapılarının her zaman açık olduğunu vurgulayarak, “MHP kuruluşundan bugüne kadar vizyonu ve misyonu ile kuruluş amacı çerçevesinde değerlendirdiğimizde önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben gelir der” dedi.
GÜNDEM Haberi
    Yurdakul, “Önceliğimiz ülkemiz ve milletimiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili, parti MYK üyesi ve genel başkan başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul, partililerle istişarede bulunmak amacıyla Manavgat’a geldi. MHP ilçe binasında düzenlenen toplantıda konuşan Yurdakul, hükümete terör ve milli dış politika olmak üzere 2 konuda tavizsiz destek verdiklerini, diğer konularda ise yapıcı eleştirilerine devam ettiklerini söyledi. Hükümetin sağlık politikasını sert bir şekilde eleştiren Yurdakul, genel başkan ve davaya hakaret etmeyen ve hatasını anlayan milliyetçi ülkücü camiaya kapılarının her zaman açık olduğunu vurgulayarak, “MHP kuruluşundan bugüne kadar vizyonu ve misyonu ile kuruluş amacı çerçevesinde değerlendirdiğimizde önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben gelir der” dedi.

2018 Bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından istişare toplantıları gerçekleştirmek amacıyla Antalya’ya gelen MHP Antalya Milletvekili, parti MYK üyesi ve genel başkan başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul, Manavgat’ta partililerle bir araya geldi. 2019 mahalli idareler seçimlerinde Aksu ve Serik ilçelerinde ilçe başkanlarından söz aldığını belirten Yurdakul, MHP Manavgat İlçe Başkanından da Manavgat Belediye Başkanlığı için söz istedi. MHP’nin Manavgat’ta yerel seçimlerde başarılı olacağını ifade eden MHP İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ, “2 dönem önce kaybettiğimiz belediyeyi inşallah yeniden almak için elimizden geldiğince çalışacağız. Allah nasip ederse de alacağız” dedi.

2019’DA MHP İKTİDARI İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ

İlçe ve il kongrelerini tamamladıklarını ifade eden Ahmet Selim Yurdakul, mecliste tamamlanan bütçe görüşmelerinin ardından artık sahaya çıktıklarını ve 2019’da gerçekleştirilecek yerel ve milletvekilliği ile cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmaya başladıklarını söyledi. Yurdakul, “11 Aralık’ta genel başkanımızın talimatı ve Merkez Yönetim Kurulu’nun aldığı karar ile biliyorsunuz 12. Olağan Genel Kurultayımızın bir başlangıcı yapıldı. Şu ana kadar 803 ilçede kongrelerimizi tamamladık. Bu 803 ilçenin 638’inde mevcut ilçe başkanlarımız tekrar seçilmiştir. 165 ilçemizde de yeni ilçe başkanlarımız göreve başlamıştır. İlçeler bittikten sonra il seçimleri yapılmıştır. 76 ilde ise 67 il başkanımız tekrar il başkanlığı görevine seçilmiştir. 9’unda ise yeni il başkanımız seçilerek görevine başlamıştır. Biz 26 Aralık 2017 tarihi itibariyle bin 98 üst kurul delegesinin seçimi tamamlanmıştır doğal üst kurul delegelerimizle birlikte bin 209 üst kurul delegemiz 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan 12. Olağan Kurultay için hazırdır.

İnşallah 18 Mart 2018 tarihinde de büyük bir şölen içerisinde, demokratik bir ortamda hep birlikte kurultayımız yapacağız ve yeni bir merkez yürütme kurulu ve yeni bir yapı ile 2019 yılında yapılacak olan önce yerel seçimler, daha sonra da milletvekilleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanmaya başlayacağız. MHP tüm kadrolarıyla sanki yarın seçim olacakmış gibi hazırdır. Tüm il ve ilçe teşkilatlarımız sahada, bizlerde sahalardayız, meclisteki görevimiz biter bitmez alana geliyoruz ve 2019’da da MHP’nin inşallah iktidara gelebilmesi için canla başla çalışacağız” diye konuştu.

AK PARTİ’YE 2 KONUDA TAVİZSİZ DESTEK VERİYORUZ

Sokakta faklı söylemler nedeniyle insanların kafasının karıştığını belirten Yurdakul, “İster teşkilatlarımız içerisinde olsun, ister vatandaşlarımız içerisinde olsun insanların bize söyledikleri şu cümleyi hepiniz duymuşsunuzdur. Milliyetçi Hareket Partisi Ak Parti’ye destek vermektedir, her konuda yanında olmaktadır gibi cümleler. Bunun detayına inelim, doğrular yanlışlar nedir değerlendirelim. MHP kuruluşundan bugüne kadar, vizyonu ve misyonu ile kuruluş amacı çerçevesinde değerlendirdiğimizde önce ülkem ve memleketim sonra partim ve ben gelir der bunu hepimiz biliriz. Bunu hatta bizim camiamızın dışındaki insanlar bile artık biliyor. MHP denince onlar önce ülkem ve milletim derler diyor. Şimdi bu çerçevede değerlendirdiğimiz zaman MHP Genel Başkanı ve Türk dünyasının lideri açıkça şunu ifade etmiştir, Ak Partiye 2 konuda tavizsiz destek veriyoruz. Birincisi terör konusundadır. Bu terör nereden gelirse gelsin hükümette seçilmiş parti kim olursa olsun MHP ülke ve memleketim çerçevesinde terör konusunda tavizsiz seçilmiş hükümetin yanındadır. Bunu oraya veya buraya çekmeye gerek yoktur, bunu açıkça beyan ediyoruz. İkinci konu ise milli dış politika konusunda hükümetin yanındadır. Bu kadar. Bunun haricinde diğer konularda MHP’nin ilkeleri çerçevesinde, görüşleri, vizyonu çerçevesinde ne doğruysa doğru, ne yanlışsa yanlış diyoruz. Bunu da MHP’li milletvekillerinin genel kurulda ve sosyal medyada yaptıkları açıklama ve beyanlarda görebilirsiniz” dedi.

AİLE HEKİMLİĞİ, KORUYUCU SAĞLIK HİZMETLERİ OLARAK YENİDEN DÜZENLENMELİ

Türkiye’de 2002 yılında bu yana uygulanan sağlık sistemini eleştiren Yurdakul, “Sağlık politikası, performans sistemi adı altında ‘kışkırtılmış sağlık talebi’ne dayanıyor. Siz doktorlara ve sağlık çalışanlarına diyorsunuz ki, ‘Ne kadar çok hasta o kadar çok para’, ‘ne kadar çok tetkik o kadar para’ performans sistemi adı altında. O zaman doktor günde 80 – 100 hastaya bakmak zorunda kalıyor, bir hastaya 7 dakika ayırıyor. El insaf, siz 7 dakikada nasıl hastanın şikayetlerini dinleyip, muayenesini yapıp, tetkiklerini değerlendireceksiniz” dedi. Yurdakul 2016 yılında Türkiye’de ışın alarak çekilen tomografi sayısının 15 milyon, MR sayısının ise 12 milyon 500 bin olduğunu belirtti. Türkiye’de 2002 yılında toplam muayene sayısının 202 milyon olduğunu aktaran Yurdakul, bu rakamın 2016 yılında 683 milyon 500 muayeneye yükseldiğini bununda 110 milyonunun acil servislere yapılan başvuru olduğunu söyledi.

Bunu önlemek için aile hekimliği sisteminin koruyucu sağlık hizmetleri olarak yeniden düzenlenmesi gerektiğini ve böylece sağlık harcamalarının azalacağını ifade eden milletvekili Yurdakul, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda 2016 rakamlarıyla 3 bin 520 aileye bir aile hekimi düşüyor. Aile hekimi sayısının arttırılması gerekiyor. Ancak siz kurmuş olduğunuz aile hekimliğinde ne yapıyorsunuz biliyor musunuz? Aile hekimliğinin gerçek koruyucu sağlık hizmetlerini yapması için ortam sağlamıyorsunuz! Defin ruhsatlarından tutun, servis şoförlerinin raporlarına, evde doğumların gerçekten o anneden babadan olup olmadığını araştırılması gibi farklı farklı konularda görevler veriyorsunuz. Bir aile hekimi bunlarla mı uğraşacak yoksa koruyucu sağlık hizmetlerini vermek için o bölgedeki ailelerin sağlığını mı koruyacak? Siz bu ortamı sağlamıyorsunuz. Bunlarla birlikte aile hekimlerine nöbet sorunları, cezai sorunlar, giderlerinin artması, aile sağlığı merkezi içerisindeki eleman azlığı gibi birçok sorunla da karşı karşıya bırakıyorsunuz. Sanal bir aile sağlığı merkezi kuruyorlar. İçinde hiç kimse yok. Niye, işte 3 bin 520 kişiye bir aile hekimi düşüyor ya, onun sayısını azaltmak için. Resmi rakamlarla oynama yapmak için. Bunlar yanlış politikalar”

HATASINI ANLAYANA KAPIMIZ AÇIK

Son kurulan İyi Parti ile birlikte Türkiye’de 84 siyasi partinin faaliyet gösterdiğini belirten Yurdakul, “er partinin kendi düşüncesi, siyasi olarak bulunduğu yelpaze ve misyonu ile vizyonu vardır. Ama Milliyetçi Hareket Partisinin bu 83 partiden bir farkı var. Bakın bir partiden demiyorum, 83 partiden MHP’nin bir farkı vardır, oda nedir, MHP kuruluşundan itibaren, Başbuğumuzun ilk kurduğu andan itibaren şunu söyler derki, biz Hak için, millet için, adalet için varız. Yani ülkemiz, milletimiz için varız. Bizim için bu koltuğun hiçbir önemi yoktur. Yeter ki dışarıdaki vatandaşımızın tırnağına bir zarar gelmesin. Ülkemize milletimize en ufak bir zarar gelmesin. Dolayısıyla bizim bünyemizde diğer partiler yoktur. Biz MHP olarak, ülkücü camia olarak bu ülkeyi bu milleti nasıl daha iyi bir yere ulaştırabiliriz, o hedefe nasıl gidebiliriz onun için çabalayacağız” dedi.

MHP’nin tezgahlanan oyunlara gelmeyeceğini vurgulayan Yurdakul, “Gündeme gelmek isteyenlerin, gündeme gelmek için farklı amaçları, farklı vasıtaları kullanmasına izin vermeyeceğiz. Bakın bir kez daha bu cümleyi söylüyorum. Farklı yapıların, farklı kişilerin gündeme gelmek için farklı vasıtaları farklı kişileri kullanarak yarattıkları gündem çalışması tuzağına gelmeyeceğiz. Peki milliyetçi ülkücü camia olarak neye bakacağız. 2019’da iktidara gelmek için neler yapabiliriz, eksiklerimiz nelerdir, artılarımız nelerdir. Vatandaşlarımıza daha iyi ortam nasıl sağlanır ona bakacağız. Yoksa bizim diğer partilerle işimiz yok. Onlar farklı yapılar içerisinde birleşip, sağdan soldan yukarıdan aşağıdan kurulup, bu herkesin demokratik hakkıdır. Bunlara diyeceğimiz bir şey yok. Şunu da ifade etmek istiyorum. Milliyetçi ülkücü camia içerisinde herhangi bir neden ile o neden ne olursa olsun vatanını milletini seven dürüst iyi niyetli çalışkan, davasının peşinde koşan, liderine ve davasına hakaret etmemiş ancak farklı bir nedenle demokratik hakkını kullanarak imza vermiş ya da referandumda farklı bir görüş belirtmiş ancak daha sonra bunun yanlış olduğunu görmüş çeşitli istişareler sonucunda anlamış herkese kapımız açıktır. Bununla birlikte davasına liderine hakaret etmiş ülkesinin bütünlüğüne zarar vermiş farklı farklı fitne ve fesatlar yaratarak farklı gündemler oluşturmuş kötü niyetli insanlarla bizim yolumuz artık yoktur. Ama bu iki ayırımı çok net yapmak zorundayız. Çünkü şunu bilmeliyiz ki insanlar hata yapabilir, hangimiz hata yapmamışızdır, hangimizin eksiği yoktur. Önemli olan nedir, iyi niyetli olarak yapılan hatalardır. Onları düzeltmek için elimizden geleni yapacağız, bu ikisini birbirine karıştırmamak lazım. Genel başkanımıza gelerek hata yaptığını belirten ve özür dileyenler oldu. Genel başkanımız ne diyor, özür dilemenize gerek yok, her insan hata yapabilir. Önemli olan nedir biliyor musunuz erdemli insan hatasını anlayan, bunu düzelten insandır diyor. Dolayısıyla oradaki haklarınız demokratik haklardır, sizler bizim milliyetçi ülkücü camiamızın insanlarısınız diyor. Bunların birçoğu da bizim camiamıza geri döndüler” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , Yurdakul,, “Önceliğimiz, ülkemiz, ve, milletimiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı