Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 21:32 Bu haber 3219 kez okundu
 
Yüklü miktarda kaçak içki ele geçirildi
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği ekipleri sahte içki üretim ve ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonda 7 şüpheli şahsı yakalayarak gözaltına aldı.
ASAYİŞ Haberi
Yüklü miktarda kaçak içki ele geçirildi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık üç aydır sürdürdüğü planlı çalışma kapsamında şüphelileri yakın takibe alarak sahte alkol üretimi yaptıkları yerler ile depoladıkları adresleri belirledi. Belirlenen adreslere yapılan operasyonda 7 şüpheli yakalanırken; sahte bandrollü toplam 187 adet değişik markalarda sahte içki, 608 litre sahte alkol, 264 adet sahte TAPDK bandrolü, 140 litre etil alkol, içki yapımında kullanılan çok sayıda boş şişe, etiket, gıda boyası, aroma gibi çok sayıda sahte içki yapmaya yetecek malzeme ele geçirildi.
Ele geçirilen kaçak/sahte içkilerin analiz raporlarında Türk Gıda Kodeksi Distile Alkollü İçkiler Tebliğine uygun olmadığı ve insan sağlığına zararlı olduğu tespit edildi.
Geçtiğimiz hafta çarşamba günü yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınan 7 şüpheli hakkında “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet Etmek” ve TCK. 186. Madde kapsamında (Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde bozulmuş, değiştirilmiş her tür yenilecek veya içilecek şeyleri veya ilaçları satan, tedarik eden ve bulunduran) suçlarından adli işlem yapıldı, şüphelilerden 5'i Antalya Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.
 
Şüphelilerin sosyal medyada oluşturdukları sahte hesaplar üzerinden veya arkadaş çevrelerini kullanarak sahte içkileri geniş kitlelere pazarladıkları, bu yolla yüksek miktarda haksız kazanç elde edikleri tespit edilirken, yapılan çalışma süresince toplam 18 şahıs hakkında “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet Etmek” suçundan adli işlem yapıldı ve bu şahıslardan 10'u Antalya Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yüklü, miktarda, kaçak, içki, ele, geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı