Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 16:15 Bu haber 31539 kez okundu
 
Yörük Belgeseli ilgiyle izlendi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi Yaz Etkinlikleri kapsamında Biyomühendis ve Doğa Araştırmacısı Hüseyin Çağlar İnce'nin Yörüklerin yaşamını ve masalını anlattığı ‘Köse: Bir Yörük Belgeseli’ gösterildi.
KÜLTÜR Haberi
Yörük Belgeseli ilgiyle izlendi

Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı’na bağlı Antalya Oyuncak Müzesi tarafından müzik dinletileri, belgesel gösterimleri ve gezi-sunum gibi alanlarda uzman kişilerin katılımı ile gerçekleştirilen yaz etkinlikleri sürüyor.  Kaleiçi Yat Limanı Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.00’de ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Biyomühendis ve Doğa Araştırmacısı Hüseyin Çağlar İnce'nin Yörüklerin yaşamını ve masalını anlattığı ‘Köse: Bir Yörük Belgeseli’ gösterildi.
 
YÖRÜKLÜK SOSYOLOJİK OLGU
Hüseyin Çağlar İnce’nin yaptığı araştırma, incelemeler ve Yörüklerle yaptığı görüşmeler sonucu ortaya çıkan Köse belgeseli ile izleyiciler, her şeyini yola borçlu olan Yörüklerin yaşamına ve masalına tanık oldu. Soru ve cevap bölümünde ise Yörüklüğün folklor ve siyaset düzlemine indirgenmemesi gereken, sosyolojik bir olgu olduğu üzerine düşünceler dile getirildi. 
 
ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK
Oyuncak Müzesi Yaz Etkinlikleri kapsamında 21 Temmuz Salı (bu akşam)
‘Fotoğraflar ile Küba ve Che Öyküsü’ gezi sunumu- Dr. Çağlar Erözgen, 22 Temmuz Çarşamba ‘Ayan Beyan Doğaçlama’ - Kırmızı Kalem Sanat, 28 Temmuz Salı
‘Toroslarda Yüksekte’ - Günalp Kocakanat gezi sunumu Antalyalılarla buluşacak.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yörük, Belgeseli, ilgiyle, izlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı