Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:41 Bu haber 4991 kez okundu
 
Yönetici geliştirme eğitimi başladı
Orman Genel Müdürlüğümüz, Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı tarafından 11 – 14 Şubat 2020 tarihleri arasında, Daire Başkanları, Başkan Yardımcıları, Orman Bölge Müdürleri ve Bölge Müdür Yardımcılarına yönelik yapılması planlanan, “Yönetici Geliştirme Eğitimi” Antalya’da başladı.
EĞİTİM Haberi
Yönetici geliştirme eğitimi başladı

Eğitime, Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, Daire Başkanları, Daire Başkan Yardımcıları, Antalya Orman Bölge Müdürümüz Vedat Dikici, Orman Bölge Müdürleri ve Bölge Müdür Yardımcıları katılım sağladı.
Antalya Orman Bölge Müdürümüz Vedat Dikici ve Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkan Yardımcısı Muharrem Sözbilici’nin hoş geldiniz konuşmasına müteakip konuşma yapan   Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, “Bilgiyi bugün gelişen teknolojiyle birlikte almak, temin etmek çok kolay. Bu nedenle önemli olan bilgiyi doğru ve yerinde kullanarak özgün ve ciddi fayda sağlayacak hale dönüştürebilmek. İşte buda insanların üreticiliğini ve tutkularını harekete geçirmekle olabilecek bir şey.
Eski usullerle, geçmişte başarılı olan formüllerle işleri organize etmenin şirketleri, kurumları bir yere götürmediği bir dönemdeyiz. Dünyaya gözlerini kapayarak aynı şeyleri yapıp duran dev şirket ve kurumlar yenilik rüzgârlarına yenik düşüyorlar.
İletişimin artması, bilginin daha açık paylaşımını sağladı. Karar vericiler bu sayede artık doğru kararları alabilecek yeterli bilgiye sahip hale geldiler.
Artık ortak bir hedefe kitlenen, geniş bir coğrafi alana yayılmış takımların çalışması çok kolay ve verimli. 180 yılı geride bırakan kurumumuza düşen bu takım ruhunu oluşturmak.
Bu amaçla Genel Müdürlüğümüzce organize ettiğimiz ve etmeye devam edeceğimiz Yönetici Geliştirme Eğitimleri ile tüm personelimize katkı sağlamak amacındayız.
Genel Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan yöneticilerin iş ve özel yaşamlarında, katılımcı ve olumlu bir tutum benimseyerek, kaliteli hizmet vermeleri yönünde teşvik etmek ve cesaretlendirmek, personelin moral motivasyonunu, iş verimliliğini ve performansını artırarak, takım halinde çalışabilme becerilerinin geliştirilmesinin hedeflendiği bu eğitimin sizlere ve orman camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi.
Dört gün devam edecek olan eğitime; protokol ve nezaket kuralları, kurumsal iletişim, beden dilini okuma sanatı, liderlik ve yönetsel zaman yönetimi konularında hazırlanan sunumlar ile devam edilecek.
 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yönetici, geliştirme, eğitimi, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı