Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 22:46 Bu haber 3815 kez okundu
 
YKS tedbirleri görüşüldü
30 Haziran ve 01 Temmuz’da yapılacak olan 2018 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Manavgat’ta huzurlu ve güven içerisinde yapılması için Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda alınan karar gereği Nüfus Müdürlüğü haftasonu da açık kalacak ve kimliğini kaybeden adaylara geçici kimlik belgesi verecek.
EĞİTİM Haberi
YKS tedbirleri görüşüldü

Üniversiteye gitme hayali kuran gençlerin önündeki en önemli aşama olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 30 Haziran ve 01 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak. Manavgat’ta da gerçekleştirilecek olan sınav için Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit başkanlığında Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Manavgat ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammer Sarıdemir, İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, Antalya Büyükşehir Şube Müdürü Ömer Aydın, Manavgat Belediyesi Zabıta Amiri İsmail Erdoğan ve Akdeniz Elektrik Temsilcisi Fatih Ünay’ın katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, sınavın huzur ve güven içinde yapılması için gerekli kararlar alındı.

Sınav öncesi ve sırasında her türlü ses, gürültü, elektrik ve su kesintisinin engellenmesi hususunda ilgili birimlerin gerekli tedbirleri alması kararlaştırılırken, araçların klakson çalmaları, ambulans ve itfaiye araçlarının sirenlerinin çalışması, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama vs. konvoyları oluşturulması, bina hafriyat yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılması konularında duyuruların ve engelleyici önlemlerin alınmasına özellikle dikkat çekildi.

Toplantıda alınan kararların en önemlilerinden birisi de sınava girecek adayların kimlik belgelerini kaybetmeleri ihtimaline karşın Nüfus Müdürlüğünün hafta sonu da açık kalması yönünde oldu. 07:00 ile 15:30 saatleri arasında açık olacak olan Nüfus Müdürlüğü, sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara onaylı Geçici Kimlik Belgesi verecek.

Sınav oturumları ve saatleri:

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi: 30 Haziran 2018 (Cumartesi),  Saat: 10.15

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri: 1 Temmuz 2018 (Pazar), Saat: 10.15

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi: 1 Temmuz 2018 (Pazar), Saat: 15.45’dir.

SINAV SAATİNE DİKKAT

Sınav saati konusunda uyarıda bulunan Manavgat ÖSYM Koordinatörü Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, “2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri için adaylar saat 10.00’dan sonra, 2018-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Bu nedenle herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için sınava girecek adayların sınava girecekleri sınav merkezlerine, sınav saatinden önce gitmeleri kendi yararlarına olacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YKS, tedbirleri, görüşüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı