Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 17:50 Bu haber 1771 kez okundu
 
Yiğit, “Çocuklar ülkemizin geleceği”
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir'in katılımı ile Küçük Hasan İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen karne töreni ile sona erdi. Okulun 5-A sınıfı ve anaokulu öğrencilerine karne dağıtan Kaymakam Yiğit, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir, bayrak yarışında bayrağı bizden teslim alacak ve ülkemizi daha ileriye taşıyacaklar” dedi.
EĞİTİM Haberi
Yiğit, “Çocuklar ülkemizin geleceği”

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir'in katılımı ile Küçük Hasan İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen karne töreni ile sona erdi. Okulun 5-A sınıfı ve anaokulu öğrencilerine karne dağıtan Kaymakam Yiğit, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir, bayrak yarışında bayrağı bizden teslim alacak ve ülkemizi 
daha ileriye taşıyacaklar” dedi.

Manavgat’ta 3 bin 395 öğretmenin görev aldığı 2018-2019 eğitim öğretim döneminde; 5 bin 410’u okul öncesi, 14 bin 766’sı ilkokul, 15 bin 237’si ortaokul ve 12 bin 227’si lise öğrencisi olmak üzere toplam 47 bin 640 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıktı.

2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Küçük Hasan İlk ve Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdür Muammer Sarıdemir ve Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cavit Sevim katıldı.

Saat 10:00’da Küçük Hasan İlk ve Ortaokulu’na gelen Kaymakam Yiğit, okul müdürü Ergin Oktay’dan okul hakkında bilgi aldıktan sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ile birlikte ilkokul 5-A sınıfına geçti. Burada öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Yiğit öğrencilere karnelerini dağıttı.

Daha sonra okulun anasınıfını ziyaret eden Kaymakam Yiğit burada da miniklerle bir süre sohbet ettikten sonra karnelerini dağıttı.

Bugünün çocuklarının yarının yöneticileri, doktorları, mühendisleri ve bilim adamlarının olacağını vurgulayan Kaymakam Yiğit, “Bu çocuklarımız bizim geleceğimiz, bu bayrak yarışında bayrağı bizden teslim alarak ülkemizi çok daha ileri seviyelere çıkartacaklar. Bu nedenle eğitimleri için elimizden gelen her türlü gayreti göstermemiz gerekiyor ve devletimiz de bu doğrultuda çalışmalarını yapıyor” dedi.

2019-2020 eğitim öğretim yılının 09 Eylül 2019 yılında başlayacağı bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yiğit,, “Çocuklar, ülkemizin, geleceği”,
Yorumlar
Haber Yazılımı