Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 09:41 Bu haber 1305 kez okundu
 
Yerel yazarlar AKM’de
Bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde, ‘Yerel Yazarlar İmza Günü’ etkinliği ile Manavgat halkıyla buluşacak olan Manavgatlı yerel yazarlar, Manavgat’ta kitap fuarı istiyor.
YAŞAM Haberi
Yerel yazarlar AKM’de

 

Bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde, ‘Yerel Yazarlar İmza Günü’ etkinliği ile Manavgat halkıyla buluşacak olan Manavgatlı yerel yazarlar, Manavgat’ta kitap fuarı istiyor.

 

Manavgat İlçe Kütüphanesi’nin 2015 yılında başlattığı ‘Yerel Yazarlar İmza Günü’ projesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılını, AKM’de yapacağı son etkinlikle kapatıyor. Bugün saat 16.30’da Manavgat halkı ile buluşacak olan yerel yazarlar, sosyal ve kültürel gelişmişliğin bir simgesi olan kitap fuarının artık Manavgat’ta da düzenlenmesini istiyor.

2015 yılının Kasım ayında ‘Yerel Yazarlar İmza Günü’ projesini uygulamaya koyarak, bugüne kadar bir çok öğrenciye kitap okuma alışkanlığı kazandırdıklarını ve yazarlık hakkında bilgi edinmelerini sağladıklarını ifade eden Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, “2015 Kasım ayında uygulamaya başladığımız yerel yazarlar imza günü projesinin 2016-2017 eğitim öğretim yılının son imza gününü 23 Mayıs 2017 Salı günü Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz. Manavgat Belediyesinin katkıları ile gerçekleştireceğimiz halka açık imza gününe 26 yazar şair ya da araştırmacı katılacak” dedi.

Aynı zamanda bir yazar olarak, kültür sanat alanında büyük ilerleme kaydeden Manavgat’ta kitap fuarı eksikliğini yerel yazarlar ve kitap severler olarak htiklerini belirten Oktay, “İlçemiz kültür sanat alanında büyük aşama kaydetmesine karşın ulusal bazda bir kitap fuarının eksikliğini biz kitapseverler, yazarlar hep htik. Umarım gelecekte bu eksikliğimizi de gidererek ilimizin ikinci uzun soluklu kitap fuarını ilçemizde yapmaya başlarız” dedi.

26 yazarın katılacağı ‘Yerel Yazarlar İmza Günü’ etkinliğinin aynı zamanda kitap fuarı için temel bir adım olduğuna vurgu yapan Oktay, “İmza gününe vatandaşların göstereceği ilgi bizim kitap farını yapmamıza direkt etki edeceğini düşünerek bütün kitapseverleri 23 Mayıs akşamı Atatürk Kültür Merkezine davet ediyoruz” dedi.

İMZA GÜNÜNE KATALAÇWCAK OLAN YAZARLAR.

Hidayet Oktay, Ahmet Mert, Ahmet Refik İnci, Hüseyin Ziyaeddin, Hasan Varol, Halil Yıldırım, Nadire Sönmez, Baki Aydın, Hasan Ünal, Reyhan Kılıç, Hasan Duman, Fatih Uslu, Mustafa Erol, Hasan Eser, Ali Şimşek, Hasan Kırtı, Mahmut Öz, Derya Karagence, Nurten Çaylı, İbrahim Paşaoğlu, Aydın Kulaklı, Ali Yıldız, Ali İbrahim Öz, Savaşkan İlmak

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yerel, yazarlar, AKM’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı