Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 22:42 Bu haber 41502 kez okundu
 
Yeni sosyal izolasyon tedbirleri açıklandı
Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılarak vatandaşların hayatını tehdit etmesini engellemek ve vatandaşların evlerinde sosyal izolasyona geçmelerini sağlamak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından ek tedbirler alınacak.
YAŞAM Haberi
Yeni sosyal izolasyon tedbirleri açıklandı

İçişleri Bakanlığı tarafından alınacak ek tedbirler kapsamında, hafta sonundan itibaren  vatandaşların sahil bantları, mesire, piknik alanlarında; piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş vb. faaliyetler nedeni ile çok yakın mesafede bir arada bulunabilecekleri, bu durumun hem kendi sağlıkları hem de başta virüsle mücadelede en temel önlem olan vatandaşların evde kalma duygusunu zaafa uğratarak toplum sağlığı açısından risk oluşturabileceği değerlendirildi.

Bu nedenlerle 28.03.2020 tarihinden itibaren virüsle mücadele sonuçlanıncaya kadar il/ ilçelerimizde vatandaşların sahil bantları, mesire ve ören yerlerinde, piknik alanlarında; piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş vb. faaliyetleri yapmaları yasaklandı.

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Ayrıca konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.
Antalya Emniyet Müdürlüğü, yaptığı açıklamada; "Halkımıza toplum sağlığı ve kendi sağlıkları için virüs tehlikesi geçene kadar evlerinde kalmalarını tekrar belirtir, sağlıklı günler dileriz" denildi.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yeni, sosyal, izolasyon, tedbirleri, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı