Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 10:06
 
Yemişli Mesire Alanı Ramazan’da açılacak
Manavgat Belediyesi, Side YemişliMevki’nde yaptırdığı mesire alanında sona adım adım yaklaşıyor. Mesire alanındaki çalışmaların, Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanması planlanıyor.
YAŞAM Haberi
Yemişli Mesire Alanı Ramazan’da açılacak

Manavgat Belediyesi, Side YemişliMevki’nde yaptırdığı mesire alanında sona adım adım yaklaşıyor. Mesire alanındaki çalışmaların, Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanması planlanıyor.

Kentin doğal değerlerini koruyarak yaptığı çevreci ve insan odaklı projeleriyle halkın takdirini toplayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kente yeni bir mesire alanı kazandırarak büyük bir çevreci projeye daha imza attı. Manavgat Belediyesi, kent halkına nefes aldıracak, ailelerin çocuklarıyla hafta sonlarında giderek keyifli zaman geçirebileceği Side Yemişli Mevki’nde başlattığı mesire alanı çalışmasında sona yaklaştı. Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanması planlanan Yemişli Mesire Alanı’ndaki son rötuş çalışmaları ise süratle devam ediyor.

ÖN CEPHEDE ATATÜRK İMZASI

33 bin 220 m2’lik alanda tasarlanan mesire alanında, 25 bin m2’si çim ve yeşil alan yer alıyor, 51 araçlık otopark, 2 adet büfe, 1 adet giriş kontrol binası, 7 kademeli yapay kayadan tasarlanan su gösterisi havuzu, 6 bin 200 m2’lik alanda yürüyüş yolu, 950 m2’lik ahşap yürüyüş yolu, iki adet seyir terası, 2 adet teleskop, 36’sı mangallı olmak suretiyle 72 adet kamelya, 3 adet çeşme, 10 adet bank yer aldı. Yeşil alan çalışmasında ise toplam 365 adet farklı ağaç türü ve 4 bin 400 adet yer örtücü bitki ve çalı türü kullanılacak. 2 bin 500 m2 çim alandaise bitkilendirme çalışmaları yapıldı. Ön cepheye yerleştirilen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk imzası büyük beğeni toplarken, mesire alanı şimdiden vatandaşların ziyaret ettiği bir yer haline geldi.

TURİZME ve KENTE ARTI DEĞER KATACAK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte vatandaşların kullanabileceği mesire alanlarının sayısını artırmayı hedeflediklerini ve bu nedenle de Yemişli’de güzel bir mesire alanı projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Başkan Sözen, “Yemişli’de vatandaşlarımızın keyifli zaman geçirecekleri mesire alanı çalışmamızda sona hızla yaklaştık. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz. Yemişli’deki mesire alanımız tamamlandığında hem bölge turizmine artı değer katacağız, hem de halkımızın nefes alacağı bir alanı daha kente kazandırmış olacağız ” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yemişli, Mesire, Alanı, Ramazan’da, açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı