Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 08:02 Bu haber 6884 kez okundu
 
Yemek yarışmasında 14 madalya Manavgat’a
Manavgat Şule Muzaffer Büyük Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler Antalya’da ‘GastroAntalya Uluslararası Gastronomi Dünyası Yıldızları Buluşması’ kapsamında yapılan uluslar arası yemek yarışmasında 13 madalya kazandı. Okul öğretmenlerinden Aslı Kabadayı da yarışmada altın madalya kazandı.
EĞİTİM Haberi
Yemek yarışmasında 14 madalya Manavgat’a

Antalya EXPO Sergi Alanı’nda Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından ‘GastroAntalya Uluslararası Gastronomi Dünyası Yıldızları Buluşması’ 21 – 24 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

Dört gün boyunca gastronomi dünyasına ilişkin sempozyum ve konferansların düzenlenen buluşmada 37 ülkeden 800 katılımcıyla uluslararası yemek yarışmaları yapıldı. Etkinliğe katılan Şule Muzaffer Büyük Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yemek yarışmasında üç altın, altı gümüş, üç bronz madalya kazanırken aynı okuldan öğretmenler kategorisinde yarışan Aslı Kabadayı’da altın madalya kazandı. Şule Muzaffer Büyük Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, toplamda 13 madalya ile en çok madalya kazanan okul oldu.

HEDEF ÇITASI ÇOK YÜKSELDİ

Yarışmada madalya kazanan öğrenciler için Şule Muzaffer Büyük Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde bir kutlama programı düzenlendi. Okul Müdürü Mustafa Yüksel, öğrencilerin elde ettiği başarının kendilerini gururlandırdığını söyleyerek, “Öğrencilerimiz 3 altın 6 gümüş ve 3 bronz madalya öğretmenimizde bir altın madalya kazanarak büyük başarı elde etti. Öğrencilerimizin bu başarısı gelecek yıllar için hedef çıtamızı çok yükseltti. Gelecek yıl daha fazla madalya kazanmak için çalışacağız” dedi.

Etkinlik sonrasında öğrenciler ve öğretmenler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yemek, yarışmasında, 14, madalya, Manavgat’a,
Yorumlar
Haber Yazılımı